יו"ר נמל חיפה ירוץ לכנסת - ככל הנראה במפלגתו של בני גנץ

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, הודיע על יציאה לחופשה בשל הקדמת הבחירות ■ ארמוני נחשב לאחד האנשים המרכזיים שהובילו לחתימה על הסכם עקרונות הרפורמה בנמל עם הממשלה וההסתדרות

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשל ארמוני, יו"ר נמל חיפה
אשל ארמוני, יו"ר נמל חיפהצילום: עופר וקנין

יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, אשל ארמוני, הודיע היום (ד') לדירקטוריון ולהנהלת הנמל על יציאתו לחופשה בשל הקדמת הבחירות. ההודעה המוקדמת נעשתה בהתאם להנחיות ועל פי נוהלי רשות החברות הממשלתיות. ארמוני מצטרף, ככל הנראה, למפלגתו החדשה של הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ.

בשיחה עם חברי הדירקטוריון אמר ארמוני: "העשייה הציבורית היא חלק ממני ב-30 השנים האחרונות. רק לפני כמה ימים ציינתי כיו"ר נמל חיפה את הסכם העקרונות לרפורמה בנמל, מהלך שהובלתי עם הנהלת הנמל, הדירקטוריון והעובדים, בשיתוף פעולה מלא עם ההסתדרות, שרי האוצר והתחבורה, מנכ"לי משרדיהם, רשות החברות וגורמים נוספים. בעקבות הקדמת הבחירות ולאחר פניות בנושא, החלטתי לבחון את האפשרות להיכנס למערכת הפוליטית ולהמשיך בעשייה ברמה הארצית. לכן, הודעתי היום על יציאתי לחופשה".

בתקופת היעדרותו של ארמוני, חברי הדירקטוריון ימלאו את מקומו כיושבי ראש ישיבות הדירקטוריון שיתקיימו.

ארמוני נכנס לתפקידו באפריל 2017. הוא נחשב לאחד האנשים המרכזיים שהובילו לחתימה על הסכם עקרונות הרפורמה בנמל עם משרדי התחבורה והאוצר וההסתדרות, ולאישור תוכנית אסטרטגית. מכיוון שתהליך הרפורמה טרם הושלם, לא ברור כיצד תשפיע עזיבתו הפתאומית. בפברואר ייחתם ההסכם הקיבוצי בנמל שיעגן את עקרונות הרפורמה, אלא שנושא הבעלות על מחלקת הים עוד לא הוכרע.

לא מן הנמנע שאם ארמוני לא  יגיע לכנסת – הוא ישוב לתפקידו. גם מנכ"ל הנמל, מנדי זלצמן, יצא באחרונה לחופשה כדי להתמודד על ראשות העיר חיפה - אך נכשל, ושב לתפקידו בנמל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker