המתמחים, העישון והמשכנתאות: אלה החוקים האחרונים שיעלו בכנסת

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם ומרכז האופוזיציה יואל חסון נפגשו במסגרת "ועדת ההסכמות", המכריעה בנוגע להצעות חוק שיעלו להצבעה בימים שנותרו עד לפגרה ■ רפורמת אמצעי התשלום תעלה להצבעה

חגי עמית
חגי עמית
מליאת הכנסת
מליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם (הליכוד), ומרכז האופוזיציה, יואל חסון (המחנה הציוני), סיימו אחר הצהריים (א') פגישה ראשונה במסגרת "ועדת ההסכמות", המכריעה בנוגע להצעות החוק שיעלו להצבעה בימים שנותרו עד ליציאתה של הכנסת לפגרה.

בהתאם לסיכום, רפורמת אמצעי התשלום שהובילה חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו), שמטרתה להסדיר את תחום אמצעי התשלום הדיגיטליים, כמו ביט ופפר, תעלה להצבעה במליאת הכנסת. כמו כן, הוחלט שחוק העישון יעלה להצבעה. ההצעה להורדת אחוז החסימה, שניסו לקדם גורמים בליכוד בימים האחרונים, לא עלתה לדיון.

בוועדה צפויים לדון בימים הקרובים בחוקים נוספים, ובהם חוק המתמחים. החוק נועד לאפשר הענקה של פקטור לנבחני לשכת עורכי הדין, כלומר תוספת ניקוד לתוצאות הבחינה, שתאפשר לאלה שנכשלו להיות זכאים לקבל רישיון לעסוק עריכת דין. חוק נוסף שעומד על הפרק הוא החוק שמקדם ח"כ יואב קיש (הליכוד), שנועדה להוביל לביטול עמלת הפירעון המוקדם המוטלת על נוטלי משכנתאות.

קיש תקף אתמול את שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי), בטענה שהיא בולמת את ההצעה. "שרת המשפטים צריכה להתעשת, אסור לה לפעול נגד זוגות צעירים ושכבות חלשות", אמר קיש. "הניסיון לסכל את החקיקה דרך התנגדות ב"ועדת ההסכמות" היא פגיעה בציבור לוקחי המשכנתאות. ההצעה שנמצאת בשלבה הסופי קיבלה בכנסת תמיכה גורפת ושקד צריכה להתעשת וחייבת לתת לח"כים להחליט. התיקון יסייע לשכבות החלשות ביותר על ידי תחרות משמעותית בין הבנקים בשוק המשכנתאות".

חסון אמר אתמול כי ״אחרי קדנציה סוערת, שבה מצאתי את עצמי נאבק לא פעם בקואליציה כדי להיטיב את החיים של אזרחי ישראל, למרות הממשלה הקשה והדורסנית, אני שמח לסיים את הכנסת ה-20 עם שורה של הסכמות שהגענו אליהן עם הקואליציה כדי להעביר מספר חוקים שבהם הביטוי השחוק 'אין קואליציה ואין אופוזיציה' קורם עור וגידים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker