מנכ"ל לובי 99 ירוץ לפריימריז במחנה הציוני, המנכ"לית החדשה: לינור דויטש

לינור דויטש מונתה למנכ"לית לובי 99 - הלובי הציבורי ■ מינויה יוצא אל הפועל לאחר שיאיא פינק, מנכ"ל ומייסד המיזם, הודיע על עזיבתו לטובת התמודדות לפריימריז של מפלגת העבודה

חגי עמית
חגי עמית
לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99
לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99

עו"ד לינור דויטש מונתה למנכ"לית לובי 99 - הלובי הציבורי, ותחליף בתפקיד את יאיא פינק, מנכ"ל ומייסד המיזם, שהודיע כי יתמודד לפריימריז של מפלגת העבודה. דויטש הקימה את המיזם לצדו של פינק ומלוווה אותו מתחילת דרכו, לפני 3.5 שנים.

דויטש, 36, היא בוגרת יחידה 8200 בצה"ל, בעלת תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה, ותואר שני במגדר מאוניברסיטת תל אביב. היא התחילה את התמחותה ברגולציה ב-2009 כעוזרת פרלמנטרית בכנסת. לאחר מכן שימשה כיועצת משפטית וסמנכ"ל רגולציה להתאחדות האיכרים בישראל.

ב-2015 הצטרפה דויטש לפינק בהקמת לובי 99, מיזם מימון המונים המונה כיום כ-4,750 חברים המשלמים עבורו באופן חודשי. תקציבו השנתי יותר מ-2 מיליון שקל בשנה. הרעיון של מקימיו הוא לשמש משקל נגד לעשרות הלוביסטים הפועלים כיום לכנסת, ומייצגים גופים בעלי אינטרסים כלכליים ואידאולוגיים מובחנים בחברה הישראלית. מטרתו, כפי שרומז שמו, לשמש בתור הלובי של כלל אזרחי ישראל.  

דויטש לחמה בכנסת למען תיקון לחוק הלוביסטים המרחיב משמעותית את השקיפות וחובות הדיווח החלות עליהם בכנסת, העברת מסקנות "ששינסקי 2" המעלות את התמלוגים מים המלח ב-400 מיליון שקל בשנה, העברת הרפורמה בבנקים להגברת התחרות בשוק הבנקאות, הקמת ועדת החקירה הפרלמנטרית ללווים הגדולים ("ועדת פישמן"), חוק הפקסים המחייב את הרשויות הממשלתיות לענות לאזרחים גם במייל ולא רק בפקס, תיקון לחוק ההגבלים העסקיים המחזק את כוחה של הרשות מול המונופולים, ועוד. 

דויטש מסרה: "מאחלת ליאיא הצלחה רבה בדרכו החדשה, שותף יקר וראוי, ושמחה ומתרגשת להמשיך ולהוביל את המיזם בכל הכח למען 99% מהציבור הלא מאוגדים, שאין להם ממון לשכירת לוביסטים, אבל זקוקים לייצוג האינטרסים שלהם בכנסת לפחות כמו התאגידים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker