מחיר הבחירות: 3 מיליארד שקל

ועדת הכספים של הכנסת תתכנס בשבועות הקרובים כדי לאשר את התקציב הכולל לקיום מערכת הבחירות ■ ב-2015 הסתכם תקציב מערכת הבחירות ב-2.5 מיליארד שקל

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלפיות בכפר המכביה
קלפיות בכפר המכביהצילום: מוטי מילרוד

במארס האחרון אישרה ועדת הכספים את תקציב ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ל-2019. תקציב שוטף שנועד להיערכות המתמדת של ועדת הבחירות המרכזית. הוחלט אז כי ב-2019, תקציבה יהיה 302 מיליון שקל. עלייה של 25% לעומת תקציב הבחירות המקורי ל-2015 שהיה 241.7 מיליון שקל. זו רק עלות ההיערכות לבחירות לאורך השנה.

הסכום הזה אינו התקציב הכולל של הבחירות עליהן התבשרנו היום (ב'). הקדמת הבחירות אולי חסכה לציבור ממשלה צולעת עמוסת מחטפים ולחצים תקציביים שהיו עולים לנו הרבה כסף - אבל יש להליך הדמוקרטי עלות ישירה. 

בשבועות הקרובים תתכנס ועדת הכספים כדי לאשר את התקציב הכולל לקיום מערכת הבחירות. ב-2015 היה תקציב מערכת הבחירות כ-2.5 מיליארד שקל. חלק מהסכום הזה נובע מכספי מימון מפלגות לצורך הבחירות.

כ-30 מיליון שקל מופנים למועמדים המתמודדים בפריימריז. בנוסף, כל מפלגה מקבלת כמיליון וחצי שקל בגין כל מנדט שבו היא זכתה בבחירות הקודמות. לזה יש להוסיף את עלות תפעול מנגנון הבחירות עצמו, את סבסוד יום השבתון למשק ואת סבסוד הנסיעות של הבוחרים לקלפי.

לאור העובדה שהבחירות יועדו להתקיים ב-2019 גם אם רק בחודש נובמבר, מדובר בהוצאה שיועדה לתקציב השנה הנוכחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker