כמה חרדים עובדים בשירות המדינה? איש לא יודע

ועדת הכספים דרשה היום ממשרד האוצר דיווח על התקציבים שהועברו לטובת קידום תעסוקת חרדים ■ על אף התוכניות הייחודיות - איש לא יודע כמה חרדים עובדים כיום בשירות המדינה

טלי חרותי-סובר
משה גפני
משה גפניצילום: אמיל סלמן

כשנתיים לאחר חקיקת החוק לחובת ייצוג הולם לחרדים בשירות המדינה, המדינה לא יודעת לומר כמה חרדים מועסקים בשורותיה. כך עולה מדיון שהתקיים היום (ג') בוועדת הכספים של הכנסת. בדיון, שעסק בעובדה שברבעון השלישי של 2018 ירד לראשונה היקף העסקת הגברים החרדים במשק אל מתחת ל-50% (לא כנתון שנתי), לא ידעו אנשי נציבות שירות המדינה ומשרד העבודה לציין מהו היקף ההעסקה בשירות המדינה.

נציג הנציבות אמר: "שמעתי על סקרים המצביעים על 1.3%. האחוז הנמוך ביותר מבין כלל המגזרים, אך נדע רק בסוף 2019". נציגת משרד הכלכלה הוסיפה כי "אין כסף עבור האוכלוסייה החרדית, לכן אין לנו יכולת לפתוח תוכניות ייעודיות".

לאור המצב, הודיע יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) על כוונתו לקיים ישיבה בהשתתפות שר האוצר, שר הרווחה, נציב שירות המדינה ובכירים נוספים. בנוסף, דרשה הוועדה ממשרד האוצר לספק נתונים לגבי התקציבים שהועברו בשנתיים האחרונות לטובת קידום תעסוקת החרדים במשק. ועדת הכספים קיימה היום דיון לעניין הצעתם של חברי הכנסת גפני, אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) ומיקי לוי (יש עתיד) לעניין "תעסוקת חרדים ועידוד המצטרפים למעגל העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker