ליברמן מתנגד להפרטת התעשייה האווירית: מבקש שייערכו בדיקות נוספות

בחברה חותרים להנפקה של מניות מיעוט, דבר שיסייע בהמשך לתהליך של התרחבות באמצעות מיזוגים ורכישות ■ השר ביקש מהחברה להשהות את קידום ההפרטה עד שבמשרד הביטחון יבחנו את ההשלכות הביטחוניות של המהלך

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן בוועדת החוץ והביטחון בכנסת
ליברמן בוועדת החוץ והביטחון בכנסתצילום: אמיל סלמן

בתחילת אוקטובר שכרה התעשייה האווירית את שירותיו של המשנה ליועץ המשפטי לשעבר אבי ליכט. ליכט נשכר כדי לייעץ לחברה בביצוע ההפרטה שיו"ר החברה הראל לוקר והמנכ"ל החדש נמרוד שפר שואפים לקדם בשנה הקרובה. לוקר ושפר חותרים להנפקה של מניות מיעוט בחברה, דבר שיסייע בהמשך לתהליך של התרחבות באמצעות מיזוגים ורכישות.

עתה מסתבר כי שר הביטחון אינו ממהר לסמוך את ידיו על המהלך שבכירי החברה מעוניינים לקדם. אביגדור ליברמן ביקש מהחברה להשהות את קידום ההפרטה עד שבמשרד הביטחון יסיימו לבצע בדיקות בנוגע להשלכות הביטחוניות שלה. בהסתייגותו מוצא עצמו ליברמן באותו צד עם ועד עובדי התעשייה האווירית, שהביע את התנגדותו למהלך.

במשרד האוצר ובתעשייה אווירית מחפשים בימים אלו פתרונות שיאפשרו לקדם את תהליך ההפרטה למרות התחומים הביטחוניים הרגישים שבהם עוסקת החברה. תקדים הפרטת תעש מעיד כי ניתן להפריט חברות ישראליות העוסקות בנושאים ביטחוניים רגישים, בין היתר באמצעות פיצול הפעילות הרגישה לתוך חברה בת או חברה אחות שנשארת כחברה ממשלתית. באוצר הדגישו היום כי הצורך בהנפקה נובע מהצורך בחיזוק הכלכלי של התעשייה האווירית. גורמים באוצר אמרו כי "חיזוק התעשייה האווירית הוא חיזוק הביטחון הלאומי של ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker