הטבה למילואימניקים: ביטול מס ההכנסה על תגמול המילואים המיוחד

אושר לקריאה שנייה ושלישית ביטול המס על התגמול המיוחד ■ משמעות הביטול היא אובדן הכנסות ממסים בסך 7.5 מיליון שקל בשנה ■ חברי ועדת חוץ וביטחון הביעו תמיכה גם בהצעתו של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) להפחית ל-10% את שיעור המס על התגמול הנוסף

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילי מילואים
חיילי מילואיםצילום: אליהו הרשקוביץ

ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית במסגרת חוק ההסדרים את הסעיפים הקובעים כי על התגמול המיוחד שניתן למשרתי מילואים לא יוטל מס הכנסה.

בנוסף לתגמול הניתן לחייל מילואים כדי ששכרו לא ייפגע, נחקקו שני סוגי תגמולים המוענקים לחיילי מילואים ששירתו תקופות ממושכות: האחד הוא התגמול הנוסף, שניתן לחייל מילואים שביצע עשרה ימי מילואים ומעלה בשנה. השני הוא התגמול המיוחד, שניתן למי ששירתו 32 ימי מילואים ומעלה בשנה, ולקבוצות נוספות המוגדרות בפקודות הצבא.

הדיון היום עסק גם בהצעת חוק נוספת - הצעת חוק שירות המילואים (תיקון – הפחתת שיעור המס שחל על תגמולים למשרתי מילואים), התשע"ז-2017, שיזם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), שלפיה יש להפחית את שיעור המס על שני התגמולים מ-25% ל-10%.

עלי בינג מאגף התקציבים באוצר אמר כי "ההצעה הממשלתית היא ביטול המס על התגמול המיוחד - למי ששירת מעל 32 יום בשנה. התגמול המיוחד ניתן לאוכלוסייה  מצומצמת, ששירות המילואים שלה הוא יותר משמעותי. משרדי הממשלה החליטו להתמקד באוכלוסייה התורמת יותר, ולא באוכלוסייה הרחבה יותר שנכללת בתגמול הנוסף".

לשאלת חברי הוועדה על עלויות שתי הצעות החוק השיב בינג כי הצעת החוק הממשלתית משמעותה אובדן הכנסות ממסים בסך של כ-7.5 מיליון שקל בשנה, והצעת החוק פרטית משמעותה אובדן הכנסות ממסים של כ-50 מיליון ש"ח בשנה.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר כי הוא מבקש מהאוצר "לשקול את הדברים ולגלות גמישות גם לגבי התגמול הנוסף. לא ביקשתי לבטל לחלוטין את המס, אלא להוריד ל-10%".

אבי סייג, יו"ר העמותה למען משרתי המילואים, מסר כי "אנו תומכים ביוזמה. עם זאת, רוב משרתי המילואים הם צעירים שמשתכרים מעט ולא מבינים בסוגיות של מיסוי. לכן אנו חושבים שהאוצר צריך לאשר גם את ההצעה של פורר".

יו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר, הדגיש כי "עלה קול מכל חברי הכנסת שהשתתפו בדיון, כי יש להקל גם במס על התגמול הנוסף. אנו נכבד את ההסכמות ונצביע היום רק על הממשלתית, אבל אנו מצפים להצעת חוק ממשלתית נוספת, עוד ב- 2018, לגבי התגמול הנוסף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker