"לעצור את מחול השדים": העצה של אורן חזן לנתניהו

ח"כ אורן חזן קורא לנתניהו להפסיק לתקוף את המשטרה ואת רשויות החוק: "זה יוצר דה לגיטימציה לימין ולראש הממשלה. זו לא דרכו של הליכוד"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים52
חגי עמית
חגי עמית

ח"כ אורן חזן הגיב הבוקר להמלצות שהגישה המשטרה לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בגין קבלת שוחד ברשות 1,000 ו-2,000. בראיון ל-TheMarker בוועידת השלטון המקומי בגני התערוכה בתל אביב, מציע חזן לראש הממשלה לצאת לנבצרות אם יוגש נגדו כתב אישום. חזן קורא לעצור את מחול השדים "שיוצר דה לגיטימציה לימין כולו ולתנועת הליכוד" וגם פונה לחבריו במפלגה להפסיק לתקוף את רשויות החוק.

איך אתם מגיבים בליכוד?

"זה יום מאוד קשה. קודם כל לראש הממשלה בעצמו, לתנועת הליכוד ולכל מדינת ישראל. ההאשמות הן חמורות, הן לא קלות, ואני מאחל ברגע זה מכאן, שכולם ישמעו, לראש הממשלה שייצא חף מפשע, שלא יגיע לשלב שיוגש כתב אישום ואם כן - שינקה את שמו בבית המשפט.

"שנית אני חושב שזו העת שבה ראש הממשלה צריך לקום ולעמוד ולעצור את מחול השדים שמתקיים, זה שיוצר דה לגיטימציה לימין כולו, דה לגיטימציה לתנועת הליכוד וגם לו עצמו - ולהפסיק לתקוף את המשטרה, להפסיק לתקוף את רשויות החוק, זו לא דרכה של תנועת הליכוד. אני חושב שראש הממשלה צריך לקום היום - אם הייתי יכול לתת לו עצת זהב והוא היה מקשיב לעצתי - ולהגיד: 'יקיריי, המלצות כבודן במקומן מונח אבל הן עדיין לא בעלות ערך משפטי. ההמלצות האלה יכולות להתהפך. אני מציע לכולם להתאזר בסבלנות ואני כראש הממשלה מתחייב שאם וכאשר – אני מקווה אישית שלא יקרה, אבל אם וכאשר יוגש כתב אישום – אני אהיה נבצר מתפקידי'. אם הוא יודיע את זה היום הוא יעצור את הבלון הנפוח הזה שהשמאל ממשיך לנפח, והתקשורת ממשיכה לדחוף , זה דבר שצריך לעשות.

"פנייה אישית לחבריי, חברי תנועת הליכוד: הפסיקו לתקוף את רשויות החוק. היום זה משטרת ישראל, מחר היועץ המשפטי ומחרתיים בית המשפט. זו לא דרכנו. תנועת הליכוד תנועה ישרה, תנועה נקייה. תנועת הליכוד הולכת בדרכו של מנחם בגין שבערב הקמת המדינה עמד ואמר "ובמדינתנו פנימה יהיה הצדק השליט העליון". האמירה הזאת חלה על כולנו, על כלל האזרחים וגם על ראש הממשלה. בואו נעצור את הדבר הזה לפני שימוע".

במבט לאחור, ההתפטרות של אולמרט אחרי המלצות המשטרה היתה טעות?

"שמע, אני לא יודע, אני קודם כל לא הייתי חבר כנסת בזמן של אולמרט, אני יודע להגיד לך איך הפרשה הזו נגמרה. אולמרט סיים בכלא. אני מקווה מאוד... אולמרט סיים בכלא. אני מקווה מאוד שראש הממשלה נתניהו לא יסיים בכלא. אני מאחל לו שייצא חף מפשע, אני בוחר להאמין לו כשהוא אומר לא יהיה כלום כי אין כלום. הרי אם אני לא מאמין לו כשהוא אומר את זה, איך אני יכול להאמין לו כשהוא מקבל החלטות על חיילים במבצעים עלומים בצורה תקינה.

"יש פה גם הרבה צביעות מצד השמאל, שרק בשבת האחרונה כולם ייללו, כולל יאיר לפיד שרוצה לרשת את מקומו, אמרו שהוא פעל בצורה נכונה. אז אם אתם סומכים עליו שהוא עשה את עבודתו נכונה ומנע מאיתנו להיגרר למערכה חזית-צפונית מסוכנת, אז אתם גם צריכים להאמין לו ולסמוך עליו שלא היה כלום. יש אחד שצריך לקבל את ההחלטות וזה היועץ המשפטי לממשלה. חייבים לעצור את הפרשה הפוליטית הזאת כדי שהיועץ המשפטי לממשלה יוכל לקבל את ההחלטות שלו בצורה נקייה. וכולם, כולל ראש הממשלה, כולל יהיר לפיד, כולל כולנו נצטרך להתמודד עם מה שיחליט ולכבד".

והיה ומנדלבליט ימליץ - הוא צריך להתפטר?

"אני אמרתי עוד פעם, לא להתפטר. בתחילת הדרך כבר לפני שנה קמתי בשעה שכל השמאל צעק "להתפטר, להתפטר", אני באתי ואמרתי ראש ממשלה מחליפים בקלפי. לא מחליפים אותו לא במשטרה ולא בבית המשפט. ראש הממשלה יצטרך לצאת לנבצרות, לנקות את שמו. המנדט שקיבלנו – תנועת הליכוד קיבלה מנדט מהציבור, ועם המנדט הזה היא תמנה חבר, מישהו אחר מתוכה שהוא ימשיך להוביל. היה וראש הממשלה ינקה את שמו – הוא יחזור לכיסא. אני שמח לראות שגם בשמאל, כולל השמאל הנאור ואפילו הקיצוני – שקרא לראש הממשלה להתפטר היום כבר מדבר בשיח שלי ואומר: "אנחנו נקרא לראש הממשלה לצאת לנבצרות. לזוז רגע מהכיסא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker