צבי זרחיה

החלטתה של ועדת הכספים לפני שבועיים להעלות את שכר השרים וסגניהם ב-5,000 שקל, תחול עליהם בלבד - כך הודיע היום (ב') יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), בישיבת הוועדה. עם זאת, משרד הפנים יהיה מוסמך להחליט אם ההחלטה, שעלותה כ-2 מיליון שקל בשנה, תחול גם על ראשי רשויות, סגניהם ובעלי משרות נוספות בשירות הציבורי.

גפני מסר את הודעתו בעקבות בקשה להבהרה שהעלה מרכז האופוזיציה בוועדה, ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני). "לא קיבלנו החלטה להעלות את שכרם של שרים כדי שכל מני "צמודים" יקפצו על זה", אמר רוזנטל היום. גפני הדגיש כי ידוע לו שמנכ"ל משרד הפנים דן בסוגיית העלאת השכר, וכי ההחלטה מצויה בלעדית בידיו.

שכר היסוד של השרים עמד עד כה על 39,200 שקל, והוא יעודכן ל-44,200. שכר היסוד של ראש הממשלה יעודכן מ-44,100 שקל ל-49,600 שקל, כלומר יוגדל ב-5,500 שקל ברוטו. שכרם של סגני השרים הועלה מ-35,993 שקל ל-39,149 שקל בחודש. ראש הממשלה, השרים וסגניהם נהנים מתשלום תוספת יוקר בסך של 3,408 שקל בחודש. כך, בעקבות ההחלטה שכרו של רה"מ מגיע ל-53,0078 שקל בחודש, שכר שר מגיע ל-47,608 שקל בחודש, ושכרו של סגן שר ל-39,401 שקל בחודש.

גמלתם של שרים וסגני שרים בגמלאות צמודה לשכר השרים וסגני השרים המכהנים. על כן, עקב העלאת שכר השרים גם גמלאותיהם של 75 שרים לשעבר, סגני השרים לשעבר ובני משפחותיהם יעודכנו בהתאם.

בדיון היום קיבלה ועדת הכספים החלטה נוספת, שמאפשרת לשרים ולסגניהם לוותר על עדכון השכר שעליו החליטה לפני שבועיים. זאת, בעקבות חוות דעת של היועצת המשפטית של משרד רה"מ, עו"ד שלומית ברנע פרגו, שלפיה לא היה באפשרותם של שרים לוותר על תוספת השכר. כך למשל, שר התחבורה ישראל כ"ץ ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן פנו למשרד רה"מ, המשלם את משכורות השרים, בבקשה לוותר על העלאת שכרם - אך נענו כי הדבר בלתי אפשרי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker