"לא יהיה פה פופוליזם": מיקי זוהר מונה ליו"ר ועדת הכנסת

תזוזות בוועדות הכנסת: יואב קיש נבחר ליו"ר ועדת הפנים, ופינה את משרת יו"ר ועדת הכנסת - שאליה נבחר מיקי זוהר ■ פעילות הוועדה לצדק חלוקתי נסגרה

צבי זרחיה
ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהרצילום: אוליבייה פיטוסי

ח"כ יואב קיש (ליכוד) נבחר הבוקר (יום ב') כיו"ר ועדת הפנים, ופינה את משרת יו"ר ועדת הכנסת שאליה נבחר ח"כ מיקי זוהר (ליכוד). המינויים הללו בוצעו לאחר שיו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) מונה כיו"ר הקואליציה במקומו של ח"כ דוד ביטן (ליכוד) שהתפטר בעקבות חקירות המשטרה נגדו. זוהר הודיע שימשיך לכהן כמרכז הקואליציה בוועדת הכספים.

זוהר אמר כי "ועדת הכנסת היא אמנם ועדה פנימית לכאורה, אבל יש לה את היכולת להשפיע ולקבוע איך יראו הדברים בסוף. אני מבטיח שההחלטות שיתקבלו כאן יהיו ענייניות, ממלכתיות, לטובת הציבור, תוך שמירה על רצון הרוב וזכויות המיעוט. פופוליזם לא יהיה בבית ספרינו. אני מצפה לשיתוף פעולה עם יו"ר הקואליציה, חברי הוועדה, הצוות וכלל הגורמים המעורבים".

לאחר סבב המינויים לראשי וועדות הפנים והכנסת, החליט אמסלם לסגור את פעילותה של הוועדה לצדק חלוקתי. כמו כן, מציע אמסלם לצמצם את מספר החברים בוועדות במטרה להעניק לפעילותן תוכן וביטוי ממשי, היות ולדבריו כל הנטל נופל על מספר ח"כים מצומצם בקואליציה שלא מצליחים לעמוד בעומס ובתפקוד המקצועי של הוועדות.

יו"ר הוועדה היוצא, קיש, אמר כי "ועדת הכנסת היא ועדה חשובה שעל סדר יומה עומדות הכרעות המסמנות לא אחת את עתידן של הצעות החוק, משברים קואליציוניים ועוד. מלבד החלטות פרוצדורליות, קיבלנו כאן גם החלטות במגוון תחומים שאולי לא היו נראים טריוויאליים לוועדה אבל היו חשובים להסדרת מה שקורה בבית הזה, ביניהן ההחלטה היום על נסיעות חברי כנסת במימון ארגוני BDS, החלטה על דיון בהחלת הצעות חוק על יהודה ושומרון כבר בהכנתן לקריאה שנייה ושלישית בוועדה, הגבלת ביקורים של ח"כים אצל טרוריסטים בבתי כלא ועוד".

יואב קיש בכנסת, ביולי
יואב קיש בכנסת, ביוליצילום: אמיל סלמן

בהמשך פנה קיש ליו"ר הנכנס, זוהר, ואמר "אני מאחל לך בהצלחה ובטוח שתעשה כאן חיל. הוועדה הזו מאוד חזקה ולעתיים הכוח שלה הוא לאו דווקא בשימוש בו".

מוקדם יותר אישרה הוועדה את הצעתו של ח"כ קיש להוסיף לכללי האתיקה של חברי הכנסת סעיף שיאפשר לוועדת האתיקה לאסור על חברי כנסת לנסוע לחו"ל במימון ארגונים הפועלים לקידום חרם על מדינת ישראל. רשימת ארגוני החרם תועבר לוועדת האתיקה על ידי הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker