בגלל מחלוקות בקואליציה: ועדת הכספים עצרה העברות תקציבים של 7.5 מיליארד שקל

בין התקציבים המעוכבים: 250 מיליון שקל לחדרי מעונות לסטודנטים ו-558 מיליון שקל לרכבת, שנועדו בין השאר לרכישת קרונות ולהשלמת הקו בין ירושלים לתל אביב

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ רחל עזריה
ח"כ רחל עזריהצילום: אמיל סלמן
צבי זרחיה

משרד האוצר לא הצליח להשיג היום רוב בוועדת הכספים של הכנסת להעברת שינויים תקציביים של 7.5 מיליארד שקל. הדיונים נסבו על שינויים טכניים בתקציב המדינה, הכוללים העברת עודפי תקציב מ-2016 ל-2017 בסך כ-5 מיליארד שקל.

בין העברות התקציב שעוכבו: 250 מיליון שקל לחברת דירה להשכיר, לצורך הגדלת מספר חדרי המעונות והמיטות לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה, והעברת 558 מיליון שקל לרכבת ישראל, בעיקר עבור רכישת קרונות ממונעים. על ההעברות לחברת דירה להשכיר הוועדה הצביעה - אך למרות הרוב שהושג בהצבעה, בקשת הרביזיה של הח"כים עודד פורר (ישראל ביתנו) ומיקי זוהר (הליכוד) מעכבת את העברתן. ההצבעה על ההעברות הכספים לרכבת ישראל כלל לא התקיימה. 

פניות נוספות שהיו אמורות להיות נדונות היום ועוכבו: 85 מיליון שקל למשרד הפנים; 313 מיליון שקל למערכת ההשכלה הגבוהה; 61 מיליון שקל למתאם הפעולות בשטחים; 27.7 מיליון שקל למשרד החקלאות; 22 מיליון שקל למשרד החינוך; 1.073 מיליארד שקל לסעיפים שונים בתקציב משרד השיכון.

התנגדות חברי הקואליציה

מי שהובילו את ההתנגדות להעברות הכספים הם דווקא חברי כנסת מהקואליציה: מרכז הקואליציה בוועדה, ח"כ זוהר - שאמור בעצם לגייס לממשלה את הרוב הדרוש - הודיע על התנגדותו; ח"כ פורר, שדרש העברת כספים לעולים חדשים; וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שדרש העברת כספים למיגון ההתנחלויות.

בין ח"כ זוהר לבין ח"כ רחל עזריה (כולנו) התנהל ויכוח במהלך הדיון בוועדה בנוגע להקצאת כספים לרכבת ישראל, שביקשה תוספת תקציבית לצורך רכישת קרונות ממונעים. עזריה טענה כי בהתנגדותו להעברה התקציבית זוהר פוגע בירושלים - שכן 558 מיליון שקל לרכבת מיועדים, בין היתר, להשלמת קו הרכבת בין ירושלים לתל אביב.

ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהרצילום: אוליבייה פיטוסי

עזריה קראה לעבר זוהר: "אתה עוצר במו ידיך את העברת הכספים לרכבת, שבין השאר מיועדים להשלמת פרויקט הרכבת לירושלים. אתה שמצהיר כל הזמן על פועלו ועל הצורך לחזק את ירושלים - ופוגע בה ובתושביה. שיידעו מצביעי הליכוד, ובמיוחד חברי הליכוד בירושלים, מי מונע את השלמת הרכבת הקלה לבירה - ח"כ זוהר מהליכוד". מנגד, זוהר כינה את עזריה "עוזרת של שר האוצר", והוסיף: "אנחנו לא חותמת גומי ולא נאשר כל דבר, אף אם יש לחץ כזה או אחר על יו"ר הוועדה". יו"ר הוועדה, משה גפני (יהדות התורה), השיב: "אנחנו לא חותמת גומי ומעולם לא היינו חותמת גומי, יש פה דברים חיוניים שרציתי להביא לאישור. יש פה דברים שעוצרים את המדינה. אין לי שום אינטרס אישי בהעברות שמונחות על השולחן, אלא שמדובר בדברים חשובים שפוגעים בפעילות משרדי הממשלה".

זוהר אמר היום ל-TheMarker: "התנגדתי להעברת התקציב בשל התנהלותו של אגף התקציבים ומשרד האוצר בעניין הקצאת תקציב לעיריית ירושלים. משרד האוצר לא מכבד את חברי הכנסת ולא נותן להם לממש את מדיניותם. גמרנו את החברות עם האוצר".

הבקשה להעברה תקציבית לרכבת לא אושרה, לאחר שגם חברי האופוזיציה בוועדה התנגדו לה. בעבר העברת התקציב לרכבת עוכבה על ידי גפני בשל עבודות הרכבת בשבת.

במהלך הדיון פרץ גם ויכוח בין חברי כנסת בתוך הקואליציה: זוהר קרא לגפני לעצור את ההצבעות והסביר: "אני חושב שאם עמדת הקואליציה נגד הבקשות התקציביות, אין זה ראוי שיו"ר הוועדה יביא את זה להצבעה. אם אתם רוצים להישען על האופוזיציה להעברת בקשות תקציביות בבקשה - אבל אז גם בחקיקה ובדברים אחרים, תישענו על קולות האופוזיציה". 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני
יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפניצילום: אוליבייה פיטוסי

לצד העיכוב של ההעברות התקציביות שנידונו היום בוועדת הכספים, הבעיה צפויה להחריף בשבועות הקרובים - שבהם יגיש האוצר לאישור הוועדה העברת עודפי תקציב של עשרות מיליארדי שקלים. בנוסף, יועלו דרישות תקציביות של חברי הכנסת בקואליציה לגבי תקציב 2019, שיוגש לכנסת בתחילת פברואר 2019. דומה כי ככל שחברי הקואליציה חשים שהבחירות קרבות, הם מנסים לעכב את מהלכי שר האוצר, משה כחלון (כולנו) ולתקוע מקלות בגלגלי משרדו - ופועלים להשיג תקציבים כדי לרצות את הבורחים שלהם דרך אל הקלפי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker