ליברמן על חוק המרכולים: "נעשה הכל שהחוק לא יעבור"

שר הביטחון הדגיש כי הוא מתנגד לכך ששר הפנים יוסמך לאשר חוקי עזר עירוניים: "פתיחת מרכולים צריכה להיעשות בהתאם להרכב האוכלוסייה במקום" ■ על הבקשה להגדיל את תקציב הביטחון: "מי שהציג את הדרישה זה הצבא, אנחנו מדברים על מיגון העורף"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביגדור ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו
צבי זרחיה

יו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הודיע היום (ב') כי מפלגתו תתנגד לחוק המרכולים, שקובע כי שר הפנים יוסמך לאשר חוקי עזר עירוניים - ובכלל זה פתיחת מרכולים בשבת. "נעשה הכל שהחוק הזה לא יעבור בנוסח המקורי שהוצע על ידי משרד הפנים", אמר ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו.

"אני הולך למרכולים בשבת, גם בירושלים יש מרכולים פתוחים בשבת", הוסיף. "יש לנו את כל האמצעים להתמודד עם זה. אני לא רוצה לפתוח מרכולים בשבת בבני ברק ואין שום סיבה לסגור מרכולים בחיפה או במקום אחר. נושא חוקי העזר ופתיחת מרכולים או סגירתם צריך להיעשות בהתאם להרכב האוכלוסייה במקום. צריך להשאיר את זה לשלטון המקומי ולא להתערב מלמעלה ולהכתיב את המהלכים".

אתמול סיכם ראש הממשלה נתניהו עם שר הפנים דרעי (ש"ס) ושר הבריאות היוצא ליצמן (יהדות התורה) על קידום חוק המרכולים שהציע דרעי, ושיסמיך אותו לאשר מעתה ואילך חוקי עזר ברשויות. ההצעה של דרעי לא תהיה תקפה להחלטת עיריית תל אביב מ-2014 לאפשר פתיחת מרכולים בשבת. יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה) הודיע היום כי יגיש הסתייגות להצעת החוק של דרעי, במטרה להחיל אותה גם על פתיחת המרכולים בתל אביב.

במהלך ישיבת סיעת ישראל ביתנו התייחס ליברמן למשבר השבת בקואליציה. "הצלחנו לשמור על הסטטוס קוו. לכולם ברור שזה לא הזמן לבחירות. כמו רוב האוכלוסייה החילונית, אני מאוד מכבד את מסורת ישראל ואת הערכים היהודיים. יחד עם זאת, במשבר האחרון אין שום קשר בין הערכים היהודיים לבין השבת. זה נראה כמו תוצאה של תחרות פרועה במחנה החרדי. זו כבר פעם שנייה שזה בא משום-מקום, אחרי הגיור ומתווה הכותל. פעם שלישית תהיה יותר מדי. אני מקווה שנוכל להמשיך לפעול ולתפקד עד תום הקדנציה".

ליברמן התייחס גם לדרישתו לתוספת משמעותית לתקציב הביטחון ואמר כי "תר"ש גדעון הוא הישג חשוב וחייבים לשמרו. יחד עם זאת, עם כל ההתפתחויות שצצו באזור, ברור שהמצב מחייב אותנו בתוספת תקציב. מי שהציג את הדרישה זה הצבא, אלה ראש אגף התכנון והיועץ הכספי לרמטכ"ל. אנחנו לא מדברים על מותרות, אנחנו מדברים עם מיגון העורף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker