ראשי הרשויות מתגייסים למען שמירת הכספים ברשות קק"ל

אחרי שבשבוע שעבר הודיע יו"ר קק"ל כי בכוונתו להקפיא העברת 2.4 מיליארד שקל לטובת פרויקטים ברשויות ובארגונים - ראשי הרשויות והארגונים יגיעו מחר למשכן במטרה לשכנע את חברי הכנסת להתנגד להצעת החוק

הדיון על חוק קק"ל בוועדת הכספים בשבוע שעבר
הדיון על חוק קק"ל בוועדת הכספים בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

קק"ל ממשיכה להילחם בחוק להעברת כספים מהארגון לאוצר המדינה. ראשי רשויות מועצות אזוריות וארגונים ציוניים יגיעו מחר (ב') למשכן הכנסת כדי לשכנע את חברי הכנסת להתנגד להצעה. זאת, לאחר ששיגרו מכתבים אל רה"מ ושר האוצר נגד החוק, שבהם הובע חשש שחקיקת החוק תפגע בתמיכת קק"ל בהם.

יו"ר קק"ל, דני עטר כתב היום לחברי הדירקטוריון: "משמעות הצעת החוק היא העברת מיליארד שקל בשנה מקופת קק"ל לתקציב המדינה, ריקון קופת קק"ל והותרת הכנסותיה של קק"ל המיועדות לפעילויותיה שלא במסגרת הפרויקטים הלאומיים, על כשליש מהמצב כיום. בכך, הצעת החוק מאיינת את עצמאותה של קק"ל, את יכולת ניהולה העצמאית על פי מדיניות הדירקטוריון ואת יכולתה לתמוך ולסייע ליתר המוסדות הלאומיים".

עטר התריע: "הצעת החוק מבקשת להזרים לטובת תקציב המדינה הכנסות של חברה פרטית, שאינה חברה ממשלתית. זוהי הצעה העומדת בניגוד ליסודות הדמוקרטיים הבסיסיים ביותר שעליהם מושתתת מדינת ישראל, ויש בה אף משום אמירה ערכית של הממשלה בדבר תחילת הסוף של התנועה הציונית".

בשבוע שעבר הודיע עטר לראשי רשויות מקומיות, ערים וארגונים אחרים כי בעקבות חקיקת החוק, הוא החליט להקפיא העברת 2.4 מיליארד שקל שיועדו לפרויקטים.

סלים טריף, ראש המועצה ג'וליס, שיגר מכתב אל משרד ראש הממשלה: "ההקפאה תביא לפגיעה במשאב חיוני, ציוני ממדרגה ראשונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ