כחלון אישר את מינויו של יאיר פינס למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

פינס נבחר על ידי ועדת מכרזים ושר האוצר אישר את החלטתה ■ יועצו של אורי יוגב, יוני ויצמן, ימונה לתפקיד סמנכ"ל התאחדות בוני הארץ

יאיר פינס
יאיר פינסצילום: מיכל פתאל

סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, יאיר פינס, ימונה לראש החטיבה העסקית והמשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). כך בחרה ועדת המכרזים שדנה במועמדים, ושר האוצר משה כחלון אישר את החלטתה.

פינס ימלא את מקום מנהל הרשות בהיעדרו. הוא יהיה ממונה על מטה ואגפי החטיבה העסקית, ויהיה הגורם המקצועי הבכיר ברשות בנושאי תכנון, פיתוח, שיווק והקצאה של מקרקעי ישראל.

פינס החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-11 שנים ומילא שורה של תפקידים באגף התקציבים. בשלוש וחצי השנים האחרונות שימש כסגן הממונה על התקציבים לתחומים החברתיים כחינוך, בריאות, רווחה ותעסוקה. במסגרת תפקידו הוביל מספר שינויים מבניים כגון פתיחת תוכנית חיסכון לכל ילד מקצבאות הילדים, חוק צינון רופאים בין הרפואה הציבורית לרפואה הפרטית, התוכנית לשילוב ערביי ישראל בכלכלה ועוד.

בתפקידו הקודם באגף התקציבים ריכז פינס את תחומי המקרקעין והתכנון, והיה אחראי על תקציב הפיתוח של רשות מקרקעי ישראל ועל יישום הרפורמה ברשות. כמו כן, ריכז את גיבוש המדיניות בתחום התכנון והמקרקעין, לרבות הקמת הוותמ״ל, והוביל את הסדרי המקרקעין מול משרדי הממשלה, רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במשפטים, שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. הוא מתגורר במודיעין, נשוי ואב לארבעה.

שר האוצר משה כחלון: "יאיר הוא המינוי הנכון למשימות העומדות בפני שוק הדיור בשנים הקרובות. אני בטוח שהוא יתרום מניסיונו הרב, מכשורונו וממרצו ליישום תוכניות הדיור הממשלתיות ולטיפול בשוק הדיור המורכב בישראל, ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד החדש".

כמעט כל צמרת אגף התקציבים התחלפה בתוך כמה חודשים. ראש אגף התקציבים אמיר לוי הוחלף ביום רביעי האחרון בשאול מרידור; סגנית אגף התקציבים האחראית על נושאי מאקרו כלכלה, יעל מבורך, עברה לשמש כנציגת ישראל בדירקטוריון הבנק האירופי; הסגן הממונה על הנדל"ן, ערן ניצן, מונה לתפקיד הציר הכלכלי בוושינגטון; והסגן הממונה על התשתיות, אודי אדירי, מונה לתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה.

יוני ויצמןצילום: תומר אפלבאום

במקביל נודע ל-TheMarker כי יוני ויצמן, מי ששימש עד לאחרונה כיועץ למנהל רשות החברות היוצא אורי יוגב, מונה לתפקיד סמנכ"ל ומנהל אגף יזמות ובנייה בהתאחדות בוני הארץ (לשעבר איגוד הקבלנים). התאחדות בוני הארץ משמשת כארגון יציג של העוסקים בבנייה, בתשתיות, בפיתוח ובמכלול עבודות ההנדסה האחרות בישראל.

לפני תפקידו ברשות החברות שימש ויצמן (38) כמנכ"ל חברת חוף הכרמל, חברת הבת של דלק נדל"ן של איש העסקים יצחק תשובה. ב-2015 -2016 ניהל את הסטארט-אפ הישראלי-אמריקאי "בלוק" והתגורר בסן פרנסיסקו. לצד עבודתו המקצועית, פירסם רומן בשם "כל הימים נולדו שווים", שקורא לצעירים למרוד נגד השיטה הכלכלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker