נתניהו: סיכמתי עם כחלון על הפחתת מסים

במהלך הדיון שיבח נתניהו את כחלון ואמר שהוא שר אוצר מצויין, התגאה בהשקעות שנעשו בתשתיות ובמשק והתחייב להעביר 4.2 מיליארד שקל לתמיכה בנכים ■ בהמשך תקף נתניהו את אמצעי התקשורת והאופוזיציה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון

רה"מ בנימין נתניהו הודיע היום (ב') אחר הצהריים בנאומו במליאת הכנסת, כי סיכם עם שר האוצר משה כחלון על הורדת מסים. כחלון, שנכח במליאה, הנהן בראשו. במהלך הדיון שיבח נתניהו את כחלון ואמר שהוא שר אוצר מצויין, ואף התגאה בהשקעות שנעשו בתשתיות ובמשק.

ראש הממשלה אמר בנאומו כי "במושב הזה נמשיך לעשות דברים טובים לאזרחי המדינה: נפחית מסים - על פי תוכנית ששר האוצר ואני נסכים עליה בקרוב – כדי להקל על אזרחי ישראל, על היזמים ועל בעלי העסקים, ובמיוחד על בעלי עסקים חדשים וקטנים. נעביר תוכנית לתמיכה בנכים, בסכום חסר תקדים של 4.2 מיליארד שקל. בדרך לכאן פגשתי נכים, ארבעה, והם ביקשו, הם אמרו לי, 'ראש הממשלה, אנחנו יודעים שיש הפגנה בחוץ. אנחנו באנו להגיד לך תודה, תודה על ההסכם, אנחנו עומדים מאחוריו'". 

בלשכת שר האוצר סירבו להגיב לאמירה של נתניהו, שתפסה אותם לא מוכנים. מבירורים שערכנו עלה כי ספק אם קיים סיכום מסודר שכזה בין שר האוצר לראש הממשלה. אבל נתניהו הבהיר באיזה צד של המתרס הוא נמצא.

כך, בזמן שכחלון שומר בשבועות האחרונים על עמימות בנוגע לתוכניותיו בנוגע לעודפי הגבייה שהצטברו בקופת המדינה, ונמנע מלהכריז שיוריד מסים, ובזמן שנגידת בנק ישראל מזהירה מפני השימוש בעודפים לצרכי הורדת מסים - נתניהו בעד.

רה"מ בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין, במליאת הכנסת היוםצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

ראש הממשלה לא פירט אם הוא בעד הורדת מע"מ, מס חברות, מס ההכנסה או כולם ביחד. עם זאת הוא הבהיר בדבריו כי אמירותיו של ראש המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון בשבועות האחרונים בזכות הורדת מסים לבעלי השכר הגבוה – היו על דעתו. כחלון יצטרך עכשיו להחליט מה הוא עושה עם האמירה הזו של ראש הממשלה.

 "תעשיית הדכדוך הצמיחה ענף חדש - ענף החמוצים"

במהלך נאומו גם תקף נתניהו את אמצעי התקשורת ואת חברי האופוזיציה המגנים את התנהלותו. "כשמחנה אחד מביע את דעתו זה חופש הביטוי, כשאחר מביע את דעתו זה שיסוי. זו השיטה", אמר נתניהו. "אין לי שום כבוד לצביעות".

"תעשיית הדכדוך הצמיחה ענף חדש - ענף החמוצים", הוסיף נתניהו. "כשהחמוצים מדברים ביניהם, ניתן לשמוע שיחות כמו 'נכון שהמצב איום ונורא?, נכון שהכל קורס?' 'אגב, זכרתם להזמין כרטיסים לוויקנד בלונדון, או לברלין?'".

"קשה לכם החמוצים, אני מבין אתכם", המשיך ראש הממשלה. "אתם כל הזמן מחמיצים ותוקפים ומקטרים, ולצערי גם מקללים. בצר לכם את משליכים את יהבכם על מיחזור סיפור הצוללות - אבל גם הסיפור הזה יורד למצולות - לפני שלוש שעות חתמנו על מזכר ההבנות עם ממשלת גרמניה... אז מה נשאר? סיגרים. אם לא סיגרים, חמגשיות. ואם לא זה, אז חוק ישראל היום. גם כאן אתם יודעים את האמת - אתם יודעים איזה סיקור אוהב קיבלו ח"כים שהצביעו בעד החוק השערורייתי הזה לסגור עיתון בישראל". נאומו של ראש הממשלה נקטע כמה פעמים, וחברת הכנסת ציפי לבני יצאה במהלכו. "עדיף חמוצים על מושחתים".

נתניהו גם אמר בנאומו: "נעביר את 'חוק הלאום', שיבטיח את אופייה היהודי של המדינה כפי שנקבע במגילת העצמאות – תוך שמירה על שוויון אישי מלא של כל אזרחי ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker