כחלון הכריע: שאול מרידור ימונה לראש אגף התקציבים

מרידור, המכהן כיום בתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה, מילא שורת תפקידים באגף התקציבים במשך כ-11 שנה

TheMarker Online
שאול מרידור
שאול מרידורצילום: אוליבייה פיטוסי

שאול מרידור ימונה לראש אגף התקציבים במשרד האוצר - כך הכריע היום (א') שר האוצר, משה כחלון. מרידור, המכהן כיום בתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה, מילא שורת תפקידים באגף התקציבים במשך כ-11 שנה. בתפקידו האחרון באוצר, שימש סגן הממונה על התקציבים האחראי על תחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה וחקלאות).

מרידור, בנו של שר האוצר לשעבר דן מרידור, עוזב את משרד האנרגיה לאחר שנתיים בלבד – שבמהלכן עמד בחזית יישום מתווה הגז, והוביל את הניסיונות להובלת רפורמות בחברת החשמל ובחיבור התעשייה לגז. עזיבתו באמצע המאמצים לקידום רפורמות אלה מהווה מכה קשה לפתרון הכשלים במשק האנרגיה – ובעיקר מהלומה לשר הממונה, יובל שטייניץ, שנאבק בזמנו על מינויו של מרידור.

בכך, ממשיכה השדרה הניהולית במשרד האנרגיה להתפורר. זאת, לאחר שראש לשכתו של שטייניץ, סיוון דטאוקר, עזבה במפתיע במאי את משרד האנרגיה לטובת חברת המוניות גט - ולאחר שראש מטהו, רמי טייב, נעצר בפרשת הצוללות.   

כחלון הודה לכלכלן הראשי, יואל נוה, שהיה בשלושת החודשים האחרונים ממלא מקום ראש אגף תקציבים ואיחל למרידור הצלחה בתפקידו: "אני מודה לכלכלן הראשי של משרד האוצר יואל נווה על התקופה בה כיהן כמ"מ הממונה על התקציבים וביצע את עבודתו בצורה המקצועית והטובה ביותר ומאחל לשאול הצלחה רבה בתפקיד", מסר השר.

המינוי יובא בקרוב לאישור הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker