מספר הלוביסטים שפועלים בכנסת גדל ב-134% בשנתיים וחצי

מספר הלקוחות המיוצגים על ידי הלוביסטים הרשומים בכנסת הוא 543 ■ העמותה לדמוקרטיה מתקדמת: "הריכוזיות של ענף הלובינג והתופעה של ייצוג מקביל של לקוחות מתחרים על ידי אותה חברת לובינג — סכנה לדמוקרטיה ולתחרותיות במשק"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גם הוא בלוביסטים. פרופ' ירון זליכהצילום: עופר וקנין
צבי זרחיה

מתחילת כהונתה של הכנסת ה–20 באפריל 2015 ועד עתה נרשם גידול של 134% במספר הלוביסטים שיש להם היתר כניסה למשכן, ומספרם כיום הוא 213 — כך עולה ממדד הלוביסטים, שמחבר שבי גטניו מהעמותה לדמוקרטיה מתקדמת.

מספר הלקוחות המיוצגים על ידי הלוביסטים הרשומים בכנסת הוא 543 — עלייה של 60% לעומת אפריל 2015. לדברי גטניו, "הריכוזיות של ענף הלובינג והתופעה של ייצוג מקביל של לקוחות מתחרים על ידי אותה חברת לובינג — הן סכנה לדמוקרטיה ולתחרותיות במשק, ותורמות ליוקר המחיה".

בין הגופים שהתחילו לשכור לוביסטים נמנים אתר Ynet, שמיוצג על ידי משרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' (שמייצג גם את ערוץ 20); ACE קנה ובנה, שמיוצגת על ידי פוליסי של בוריס קרסני; תעשיות נשק לישראל שמיוצגת על ידי ריפבליק יועצים; וארגון נשות הכותל, שמיוצג על ידי הקבינט, שבבעלות הלוביסט צח בורוביץ'.

בין הלוביסטים החדשים: פרופ' ירון זליכה מטעם משרד עו"ד מאיר אסרף; מיכאל שאינסקי, לשעבר דובר סיעת ישראל ביתנו בכנסת, מטעם משרד עו"ד גויסקי; פז אגמון מטעם אותה חברה; גילית רובינשטיין, רכזת החקיקה לשעבר של יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן, מטעם פוליסי; ופרופ' צבי וינר מחברת הייעוץ אסכולה, שנרשם כלוביסט מטעם בנק הפועלים. בין הלקוחות שנגרעו נמנים שיכון ובינוי, גט ודלק אנרגיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker