כחלון החל לגבש את הצעת תקציב המדינה ל-2019

שר האוצר חותר לאישור ההצעה עד לסיום מושב הקיץ של הכנסת ביולי 2018 ■ ח"כ איציק שמולי וח"כ מיקי זוהר יוזמים הצעת חוק להעלאת קצבאות הקשישים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה כחלון, שר האוצר. נמצא תחת לחץ כפול: מההסתדרות - לשנות את ההחלטה על הביטוח הסיעודי - ומהמבקר - לא להתערב בסוגיה
משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

שר האוצר משה כחלון החל לגבש את הצעת תקציב המדינה ל-2019. כחלון מתכוון להגיש את ההצעה במהלך 2018, בתקווה לאשרה עד לסיום מושב הקיץ של הכנסת ביולי 2018 - כך פורסם הערב בערוץ 2.

התקציב עשוי להקנות לקואליציה יציבות - אם לא יהיו משברים פוליטיים - כך שעד לבחירות מחירי הדירות יירדו. המועד המקורי של הבחירות הוא בנובמבר 2019, ובמערכת הפוליטית הושמעו בחודשים האחרונים הערכות שלפיהן הבחירות יוקדמו לאמצע 2018, בין היתר בשל חקירותיו של ראש הממשלה.

אישור התקציב ואי הקדמת הבחירות משרתים כעת את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלא שש לקצר את כהונתו; את כחלון, שמבקש שהקדנציה תסתיים ופירות תוכניתו הכלכלית יחלחלו לציבור; וכן את יתר מפלגות הקואלציה - הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו - שקיבלו גו'בים בממשלה ותקציבים ליעדים מקורבים. למרות כל זאת לא ברור אם נתניהו עצמו לא ירצה להקדים את הבחירות במהלך 2018, לאור חקירותיו שנמשכות בינתיים.

רק לפני 6 חודשים איים נתניהו להקדים את הבחירות בשל המשבר ששרר אז סביב עקשותו של כחלון להקים את תאגיד השידור הציבורי. מאז, הנהיג כחלון את תוכנית "נטו משפחה", שגרמה לכך שחזר בסקרי דעת קהל ל-10-9 מנדטים.

בתוך כך, ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) וח"כ מיקי זוהר (ליכוד) יוזמים הצעת חוק שמקובלת על מפלגות מהקואליציה ומהאופוזיציה להעלאת קצבאות הקשישים. שמולי אמר כי "קשיש לא יכול להתקיים מהקצבה העלובה ולשם אנו מכוונים". זוהר אמר כי "לא ייתכן שנעלה את קצבאות הנכים ולא נעלה גם את קצבאות הקשישים. קצבאות הקשישים לא פחות חשובות". השאלה שעולה כעת היא מהיכן יימצא הכסף להעלאת קצבאות הקשישים לאחר שהוסכם על העלאת קצבאות הנכים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker