עלות הארכת שידורי רשות השידור - 152 מיליון שקל

סיום שידורי הרשות שנקבע ל-1 בינואר נדחה ל-15 במאי ■ הממשלה תממן את הסכום באמצעות קיצוץ בתקציבי המשרדים השונים והעברתו לרזרבה הכללית בתקציב המדינה וממנה אל משרד התקשורת

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בניין רשות השידור בירושלים
בניין רשות השידור טרם סגירתהצילום: ניר כפרי

עלות הארכת שידורי רשות השידור מ–1 בינואר עד 15 במאי היא 152.6 מיליון שקל — כך עולה מפנייה להעברה תקציבית שהעביר בסוף השבוע ממלא מקום הממונה על התקציבים באוצר, יואל נוה, לאישור ועדת הכספים. סכום זה כולל גם הוצאות שכר, תשלומים לספקים וכן הוצאות תפעול והנהלה.

הממשלה תממן את הסכום באמצעות קיצוץ בתקציבי המשרדים השונים והעברתו לרזרבה הכללית בתקציב המדינה וממנה אל משרד התקשורת.

בתחילת 2017 ביקש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנוע את סגירתה של רשות השידור. הוא אף נפגש עם משלחת של עובדי הרשות בלשכתו וניסה לשכנע את שר האוצר, משה כחלון, להסכים לאי־סגירת הרשות. כחלון התנגד לכך בחריפות, והתעקש על כך שהרשות תיסגר.

ב-19 במארס איים נתניהו להקדים את הבחירות לכנסת אם כחלון לא יסכים לסגירת התאגיד. בפוסט שפירסם אז בפייסבוק הסביר נתניהו את התעקשותו לסגור את תאגיד השידור הציבורי: "הסיבה היחידה להקמת התאגיד היתה התייעלות תקציבית וביטול האגרה. יעדים אלה הושגו. האגרה בוטלה ולא תחזור. ההוצאה בפועל של רשות השידור ב–2016 היא 670 מיליון שקל בלבד ואילו תקציב התאגיד מתוכנן ל-740 מיליון שקל. בשלוש השנים האחרונות כבר התייעלו עובדי רשות השידור ביותר מ–300 מיליון שקל, והם אמרו לי אתמול שהם מוכנים להמשיך ולהתייעל כדי לעמוד בכל היעדים. תקציב רשות השידור יהיה פחות מתקציב התאגיד. אם כך — בשביל מה צריך את התאגיד?"

בסופו של דבר, נתניהו וכחלון הסכימו שהתאגיד יתחיל לשדר ב-15 במאי. עם זאת, בלחצו של נתניהו הוסכם כי יחוקק חוק מיוחד להקמת תאגיד חדשות ציבורי שיפעל בנפרד מתאגיד השידור הציבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker