עוד 5.5 מיליון שקל יועברו להנצחת נשיאים וראשי ממשלה ב-2017

הצעה בעניין זה שהגיש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הועברה בתחילת החודש לשרים, בנוהל החלטה מקוצר, שלפיו אם לא מוגשת הסתייגות בתוך שבוע - ההצעה מאושרת, גם ללא דיון

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמעון פרס ומנחם בגין בעימות הראשון"
שמעון פרס ומנחם בגיןצילום: אי־פי

לפי ההצעה, המדינה תתמוך במוסדות ציבור העוסקים בהנצחת זכרם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה בסכום של עד 2.5 מיליון שקל, באמצעות מבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד ראש הממשלה. הכסף יועבר מתקציב משרד ראש הממשלה.

כמו כן, מוצע לקיים פעולות להנצחת זכרם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה, ובהן פעילויות חינוכיות, סיורים, כנסים, הפקת סרטים, הרצאות וימי עיון, בעלות של 3 מיליון שקל. התוכנית כוללת גם הענקת פרס בסכום כולל של 100 אלף שקל. הפרס מוענק מדי שנה לחוקרים ולתלמידים על עבודות בתחומים הקשורים לפועלם של ראשי הממשלה המונצחים באותה שנה. השנה מונצח זכרם של הנשיא שמעון פרס ושל ראש הממשלה לוי אשכול.

בתקציב 2017–2018 מוקצים 51.4 מיליון שקל בכל שנה להנצחת נשיאים, ראשי ממשלה ושרים לשעבר שהלכו לעולמם: 12 מיליון שקל למרכז רבין, סכום זהה למרכז בגין, 10 מיליון שקל למוסדות בן־גוריון, 6.3 מיליון שקל ליד יצחק בן צבי, 2.3 מיליון שקל למרכז זלמן שזר, 1.8 מיליון שקל להנצחת רחבעם זאבי, 1.5 מיליון שקל למועצת הרצל ומיליון שקל למועצת זאב ז'בוטינסקי. תקציב זה כולל גם 4.5 מיליון שקל להנצחת גוש קטיף.

בנוסף, באחרונה אישרה הממשלה הקצאת 14 מיליון שקל להקמת מרכז להנצחת ז'בוטינסקי. ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) הגישה הצעת החוק להקמת מרכז להנצחת הנשיא יצחק נבון, שעדיין לא אושרה, נוכח התנגדות במשרדי ראש הממשלה והאוצר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker