חגיגות ה-70 לישראל |

70 ב-100 מיליון: סוכם תקציב חגיגות העצמאות

מחצית הסכום יועבר מתקציב המדינה ומחצית מקק"ל ■ בחודשים האחרונים ניצת ויכוח בין משרד האוצר למשרד התרבות על מקורות המימון לחגיגות

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגיגות יום העצמאות בכיכר רבין
חגיגות יום העצמאות בכיכר רבין, תל אביב
צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם עם שר האוצר משה כחלון על מסגרת תקציב של 100 מיליון שקל לחגיגות ה-70 למדינה. מחצית הסכום יועבר מתקציב המדינה ומחצית מקק"ל.

בחודשים האחרונים ניצת ויכוח בין משרדי האוצר והתרבות על תקצוב חגיגות ה-70 למדינה. שרת התרבות מירי רגב דרשה בסוף 2016 להקצות כ-150-100 מיליון שקל למימון החגיגות. באוצר טענו כי זמן קצר קודם לכן סוכמה בין שני המשרדים מסגרת תקציבו של משרד התרבות לשנים 2018-2017, ועל כן הכסף לחגיגות ה-70 צריך להיות מועבר מתקציב משרד התרבות.

בסוף 2016 הודיע נתניהו שיגייס תרומות בחו"ל, אבל בסופו של דבר ויתר על הרעיון. במשרד רה"מ ביקשו לאחר מכן להקצות כ-100 מיליון שקל מתקציב קק"ל, אבל באוצר טענו באחרונה שאין להסתמך על התקציב הזה, כאשר קק"ל טרם העבירה לקופת המדינה כמיליארד שקל, כפי שנקבע. באוצר חששו שתקציב מופרז לחגיגות ה-70 ישמש לתעמולת בחירות של נתניהו.

רגב ציינה כי תקציב ה-70 מקופת המדינה הוא הנמוך ביותר שהוקצה לציון אירועי עשור עד כה: "מאז ומתמיד דאגו ממשלות ישראל למימון אירועי הדגל לציון עשור לעצמאות המדינה. כך נעשה, בחגיגות ה-60 למדינה הועמד תקציב בסך כולל של כ-140 מיליון שקל ובחגיגות היובל הועמד תקציב של כ-120 מיליון שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker