מיסוי דירה שלישית: בג"ץ הורה למדינה להשיב לעתירה לדחיית החוק

העתירה מבקשת לדחות את הדיווח מצד בעלי שלוש דירות ויותר ב-90 ימים, כמו גם את המועד האחרון לקבלת הטבות בגין מכירת דירות, ב-180 ימים ■ ההערכה היא כי המדינה תתנגד לעתירה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה כחלון
משה כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

בג"ץ הורה למשרד האוצר ולכנסת להשיב עד ליום רביעי הקרוב לעתירה המבקשת לדחות את הדיווח לרשות המסים מצד בעלים של שלוש דירות ויותר, כמו גם את התשלום הראשון במסגרת החוק ריבוי נכסים ("חוק מיסוי הדירה השלישית").

לפי חוק מיסוי ריבוי נכסים ("חוק מיסוי הדירה השלישית"), הדיווח והתשלום אמורים להתבצע עד ל-31 ביולי. במסגרת העתירה דרשו עורכי הדין אייל בן יהודה וזיוה ארנסטי לדחות את הדיווח ב-90 ימים, ואת המועד האחרון לקבלת הטבות בגין מכירת דירות - ב-180 ימים. נכון להיום, מועד קבלת ההטבות בתשלום מס שבח בגין מכירת דירה שלישית ויותר הוא 1 באוקטובר 2017. ההערכה היא שהמדינה תתנגד לעתירה.

בתחילת מאי קיים בג"ץ דיון בעתירות נגד חוק מיסוי ריבוי נכסים, ומתח ביקורת חריפה על הליך החקיקה בוועדת הכספים. השופטים הציעו למדינה להחזיר את החוק לוועדת הכספים על מנת שתמשיך משם את הליכי החקיקה. ואולם, שר האוצר משה כחלון סירב לכך. משרד האוצר הודיע על דחיית המועד הראשון לדיווח ולתשלום של מס ריבוי נכסים מ-30 ביוני, התאריך המקורי, ל-31 ביולי.

שבוע לפני מועד הדיווח והתשלום, לא ברור מה גורלו של החוק הזה. בג"ץ התבקש כאמור לפרסם פס"ד בעניין עד סוף יולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker