"בעלי אולמות 'גוזרים קופון', ומי שמשלם את המחיר הם הזוגות הצעירים"

הצעת החוק של אורן חזן מבקשת לאסור על בעלי אולמות אירועים לחייב את הלקוחות לרכוש שירותים נלווים, במטרה לעודד תחרות ■ זהבה גלאון: ניסיון לקדם אינטרסים של בעלי עניין

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ אורן חזן בהילולת ל"ג בעומר בזיתן בשנה שעברה
ח"כ אורן חזן בהילולת ל"ג בעומר בזיתן בשנה שעברהצילום: עופר וקנין
צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית הצעת חוק, שלפיה בעל אולם אירועים לא יתנה, במישרין או בעקיפין, שירות של השכרת אולם שמחות במתן שירותים נילווים אחרים. בעד הצעת החוק הצביעו 15 ח"כים, 8 הצביעו נגד ו-1 נמנע.

הצעת החוק, שהוגשה על ידי ח"כ אורן חזן (ליכוד), מאפשרת ללקוח לבחור את השירותים הנלווים לשכירת האולם. בהצעה נקבע כי המטרה היא לעודד תחרות בין נותני שירותים בתחום, כדי לאפשר לצרכנים ליהנות מתחרות מחירים.

חזן  אמר כי "יש זוגות ששותים להם את הדם. זוג מגיע לאולם וסוגר תאריך והוא מגלה שהוא מחויב לרשימת ספקים מצומצמת, שבה אין תחרות מחירים אמיתית". הוא אמר כי כל שירות שהאולם לא מספק, כמו מוזיקה, מזון, אטרקציות, בלונים, לייזרים ועוד, האולם לא יוכל לגבות עליהם תשלום מבלי להציע תחרות.

שר הכלכלה, אלי כהן, הודיע שהממשלה תומכת, וכי יש שירותים שניתן להפריד, ויש שירותים, כמו עיצוב ותאורה, שלא יהיה ניתן להפריד בינם לבין האולם.

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, טענה כי הצעת החוק היא לכאורה באה לטובת הצרכן, אך מי שעומד מאחוריה הם בעלי עניין. בעל אולם קנה שטח ומציג עסקת חבילה, אך החקיקה מחייבת אותו לקדם נותני שירותים אחרים, כי מישהו רוצה לקדם אינטרסים של בעלי עניין, שאחר כך מצ'פרים את חברי הכנסת.

חזן הכחיש את ההאשמות קרא לעברה "את מוציאה דיבה. את חצופה".

חזן אמר ל-TheMarker כי לפני שהתחתן לפני כמה חודשים, נתקל בדרישות של בעלי אולמות. אחיו, כשהתחתן רצה להביא בר משקאות, אבל נמסר לו שעליו לשלם קנס. הוא חויב לשכור מעצב ודי.ג'יי שהוצעו על ידי אולם השמחות. "בעלי אולמות 'גוזרים קופון', ומי שמשלם את המחיר הם הזוגות הצעירים, כי הספקים מעלים את המחיר לצרכנים", אמר חזן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker