חזקיהו חושף את טופס ניגודי העניינים: בנק דיסקונט ובנק לאומי בפנים

החשב הכללי במשרד האוצר גילה כי אחד מבניו הוא מנהל לקוחות מסחריים בבנק לאומי, וכי הבן השני הוא רכז אשראי בבנק דיסקונט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהוצילום: עופר וקנין

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, חשף אתמול (ג') חלקים שלא הותרו לפרסום בטופס ניגודי העניינים עליו חתם עם כניסתו לתפקיד. בטופס הוזכר כי שני בניו עובדים במערכת הבנקאית - אך שמות הבנקים הושחרו עת פורסם הטופס באתר האינטרנט של משרד האוצר. עתה חזקיהו נענה לבקשת עמותת הצלחה והיועץ המשפטי שלה, עורך דין אלעד מן, וגילה כי אחד מבניו הוא מנהל לקוחות מסחריים בבנק לאומי, וכי הבן השני הוא רכז אשראי בבנק דיסקונט.

בטופס נכללה הצהרה על תפקידיו הקודמים של חזקיהו כיו"ר הבנק הבינלאומי, שבעלת השליטה בו היא פיבי אחזקות שנשלטת על ידי צדיק בינו - בה הוא התחייב להימנע מלטפל במשך שנתיים. עוד דיווח חזקיהו על תפקידו כמרצה במרכז הבינתחומי בהרצליה, ועל כך שהוא מכהן כיו"ר חוג הידידים של עמותת ילדים בסיכון, כיו"ר אגודת הידידים של האקדמיה ללשון עברית, חבר הוועד המנהל של ארגון מידות, חבר בחבר הנאמנים של בית ברל, וחבר בעמותה לזכרו של ברוך זינגר.

לתפקיד החשב הכללי ממשקים עם המערכת הבנקאית - בין אם מדובר בערבות שהמדינה מעמידה לבנקים הנותנים משכנתאות לפרויקטים של מחיר למשתכן, או במכרז של החשב הקורא לבנקים להעניק ערבויות פיננסיות לעסקים קטנים. החשב הכללי הוא גם יו"ר חברת נכסים מ.י – לה זכות הצבעה באשר לזהות הדירקטורים בבנק לאומי, בו המדינה מחזיקה נתח.

חזקיהו אינו החשב הראשון שקשור למערכת הבנקאית. גם החשבת הכללית הקודמת, מיכל עבאדי בויאנג'ו, הגיעה לתפקיד לאחר שכיהנה בתפקידים בכירים שונים במערכת, בין היתר בבנק הבינלאומי. אמו של החשב הכללי ירון זליכה היתה עובדת בנק לאומי – מה שלא מנע ממנו להיכנס לעימותים קשים עם עובדי הבנק לפני יותר מעשור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker