דוד ביטן על מס דירה שלישית: "לא תומכים ברעיון אבל נגבה את כחלון"

עד שהחוק יוכרע בבג"ץ, משרד האוצר הודיע כי הדיווח והתשלום הראשון יידחו לסוף יולי ■ בכנס של רואי החשבון באילת טען ביטן שהיחס כלפי רואי החשבון ועורכי הדין הוא אגרסיבי מדי והם נהפכו ל"חשודים מיידיים"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד ביטן
דוד ביטןצילום: מוטי מילרוד
צבי זרחיה

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (ליכוד), הודיע כי הליכוד יתמוך בחוק המסוי על דירה שלישית אם יוגש מחדש על ידי שר האוצר, משה כחלון. בתחילת מאי, הציעו שופטי בג"ץ לכנסת לחוקק את החוק מחדש.

בכנסת העריכו באחרונה כי אין רוב במשכן בעד הצעת החוק, אם בג"ץ יורה להחזיר את החוק לוועדת הכספים. בינתיים, משרד האוצר הודיע כי הדיווח והתשלום הראשון יידחו לסוף יולי, אלא אם בג"ץ יקבע אחרת.

בכנס של רואי החשבון באילת אמר ביטן כי "אם בג"ץ יחזיר את החוק לכנסת, נתמוך בו כקואליציה ונגבה את השר כחלון פעם נוספת. שר האוצר מתעקש על העניין של מסוי דירה שלישית, ולכן גם אם יבוטל ייתכן ויבקש שיחוקק מחדש. אנחנו לא תומכים ברעיון החוק אבל אנחנו חלק מהקואליציה, ולכן נאלץ שוב לחוקק אותו, וניתן לו גב כל עוד הוא ירצה. הצעתי לו  רעיון אחר, הצעת חוק טובה יותר, אבל הוא סירב. על זה לא נפיל את הממשלה".

ביטן התייחס גם להפיכת רואי החשבון ל"חשודים מיידיים", ואמר כי "אם מדברים על חקיקה אגרסיבית, אז האגרסיביות היא כלפי רואי החשבון ועורכי הדין. נוצר מצב לפיו כל פעולה הופכת להיות 'עבירת מקור', אם רו"ח לא רושם חשבונית - זו עבירת מקור, גם אם מדובר בטעות. אני מאוד כועס על חברי ועדת כספים וועדת חוקה שהגענו למצב הזה, אם היה לי זמן לטפל גם בזה, לא הייתי נותן לזה לעבור כמו שעבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker