לראשונה זה עשור: מפלגת העבודה הגיעה למאזן תקציבי חיובי

בעבר הסתכמו חובות מפלגת העבודה בלמעלה מ-100 מיליון שקל ■ במהלך השנים האחרונות נמכר בית מפלגת העבודה המיתולוגי ברחוב הירקון בתל אביב, ונמכרו נכסי נדל"ן שונים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ועידת מפלגת העבודה, ב-2016
ועידת מפלגת העבודה, ב-2016צילום: מוטי מילרוד

"מפלגת העבודה השיגה מאזן תקציב חיובי וסיימה לפרוע את כל חובותיה לבנקים, זאת לאחר תהליך הבראה כלכלי ארוך ומשמעותי". כך אמרו היום (א') יו"ר המפלגה יצחק הרצוג, ומזכ"ל מפלגה העבודה, ערן חרמוני, בפתח ישיבת מזכירות הלשכה שאישרה את הדו"חות הכספיים והמאזנים ל-2016.

מדובר בהודעה משמעותית שכן לראשונה לאחר שנים ארוכות ישנו עודף תפעולי במאזן המפלגה, של כ-3 מיליון שקלים, וכן סגירה היסטורית של החובות לבנקים. בעבר הסתכמו חובות מפלגת העבודה בלמעלה מ-100 מיליון שקל. במהלך השנים נמכר בית מפלגת העבודה המיתולוגי ברחוב הירקון בתל אביב, ונמכרו נכסי נדל"ן שונים.

השניים הסבירו כי החל מ-2009 המפלגה הורידה את רמת ההוצאות ופעלה להחזר מהיר של הלוואות לבנקים. בנוסף, מימשה המפלגה נכסים בשווי של כ-8 מיליון שקלים, ובימים אלה אף סיימה הסדר חוב מול בנק הפועלים שהוביל להחזר ריביות חריג בסכומים משמעותיים לחשבון המפלגה.

יצחק (בוז'י) הרצוג אמר: "עשינו היסטוריה. לראשונה מזה עשרות שנים אין למפלגתנו חובות והיא בריאה וחזקה. הבוקר אישרנו באופן רשמי את מאזן המפלגה עד סוף 2016 וקיבלנו פסק בוררות שסגר את כל החובות שלה מול הבנקים. אני גאה בכך שתחת ראשותי, לראשונה מזה עשרות בשנים מפלגת העבודה הגיעה למצב בו היא חסרת כל חוב לבנקים. אחת המטרות המרכזיות שלי כיו"ר המפלגה בעת נכנסתי לתפקיד, היתה סגירת כלל החובות והבראת המפלגה ואני שמח שכעת קיבלנו חותמת רשמית על כך.

חרמוני הוסיף כי "מפלגת העבודה קיימה בשנים האחרונות תהליך הבראה כלכלי משמעותי ביותר שהוביל אותה להישג פורץ דרך - מאזן תקציבי חיובי. מדובר על מספר מהלכי רוחב שנעשו בתקופה זו על ידי יושב ראש המפלגה ח"כ יצחק הרצוג, המזכ"ל הקודם ח"כ חיליק בר, והתחילו באופן משמעותי על ידי שירי ויצמן בתקופתו כמנכ"ל המפלגה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker