בחירתו של ברונפמן: איל ההון ייאלץ למשוך את אחת מתרומותיו בפריימריס לעבודה

איל ההון הקנדי צ'ארלס ברונפמן תרם באחרונה במקביל לשני מועמדים לראשות מפלגת העבודה - יצחק הרצוג ואראל מרגלית - בניגוד לחוק

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צ'ארלס ברונפמן
צ'ארלס ברונפמןצילום: אוליבייה פיטוסי

איל ההון הקנדי צ'ארלס ברונפמן תרם באחרונה כספים לשני מועמדים לראשות מפלגת העבודה - בניגוד לחוק. ליו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, תרם ברונפמן 17,647 שקל, ולאראל מרגלית העניק סכום דומה של 17,635 שקל.

חוק המפלגות קובע שבבחירות מקדימות במפלגה או על ראשות ממשלה, רשאי תורם לתרום למועמד אחד בלבד. זאת, בשונה מבחירות על מקום ברשימה לכנסת, שבהן ניתן לתרום לכמה מועמדים במקביל. משמעות הדבר היא שברונפמן יצטרך למשוך מאחד המועמדים את התרומה שנתן לו.

הרצוג תופס בינתיים את המקום הראשון בהיקף גיוס התרומות מבין המתמודדים בפריימריס, וגייס עד כה 39 תרומות בשווי כולל של 921 אלף שקל. להרצוג 16 תרומות מישראל, 18תרומות מארה"ב, ו-6 מאנגליה.

מיכאל לוי יבואן פיאט ואלפא רומאו, דוד קוליץ מחברת אלול, יונתן קולבר שותף בקרן ויולה, ורחל מישורי זוגתו של ליאון קופלר מסופר-פארם - תרמו להרצוג כל אחד 45 אלף שקל. אחיו של הרצוג, יואל הרצוג, תרם לו 10,000 שקל. בנוסף, הרצוג תרם לעצמו 25 אלף שקל.

לעומתו גייס מרגלית 22 תרומות בסך כולל של 383 אלף שקל – והוא הרביעי מבין המתמודדים בהיקף התרומות שגייס. בין התורמים למרגלית ד"ר שמואל חרל"פ, יו"ר יבואנית הרכב כלמוביל, שתרם לו 45.3 אלף שקל. מרגלית תרם לעצמו 10,000 שקל.

ממטה הרצוג נמסר בתגובה: "מודים לך שהסבת תשומת לבנו. נפנה לתורם ונשאל אותו ממי הוא מעדיף לקבל את התרומה חזרה, ולפי קביעתו נפעל. אין לנו כל בעיה להשיב את התרומה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker