שוקי שדה
שוקי שדה

ארגון המשמר החברתי פנה אתמול ליועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, בטענה שיש להתייחס לניגוד העניינים לכאורה בפעילותו של ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), יו"ר הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי.

הפנייה נעשתה בעקבות חשיפת Markerweek, שלפיה זוהר קיים שלושה דיונים בנוגע למצב התשתיות והבנייה בשכונת כרמי גת שבקרית גת — ונמנע מלדווח למשתתפים על כך שאשתו ימית מחזיקה בבעלותה חמישה בתים בשכונה זו, ושהיא עוסקת בשיווק דירות ובתים בשכונה. זוהר בונה את ביתו הפרטי בשכונה — ועל כך הוא דווקא דיווח לוועדה.

>> לתחקיר המלא: הנכסים במיליונים, מכונית היגואר, השערוריות - ולמה אף אחד לא יקרא למיקי זוהר "אפס"?

בדיון האחרון של הוועדה, הבטיח זוהר כי אם יהיה צורך בכך — הוא יקיים דיונים נוספים בעניין כרמי גת. "לח"כ זוהר יש אינטרס אישי מובהק בקידום הבנייה והתשתיות בכרמי גת", נכתב בפניית הארגון לינון. לפי הארגון, הוועדה שבראשות זוהר, שקיימה 61 דיונים מאז הקמתה, ערכה דיוני המשך בשלושה נושאים אחרים בלבד, שבהם התקיימו בסך הכל שני דיונים. זאת, בעוד שבעניין כרמי גת — נערכו כבר שלושה דיונים.

"זוהר מנצל את מעמדו כדי לפגוע בארגון"

לפני שנבחר לכנסת, זוהר היה חבר מועצה בקרית גת וסגן ראש העירייה, וכן עסק ביזמות נדל"ן. אחד הפרויקטים שלו היה בשכונת כרמי גת — שבה הוא קנה מגרשים מאנשים שזכו במכרזי בנה ביתך, ובבעלותו היו חמישה בתים. לאחר שנבחר לכנסת, זוהר פרש מעסקיו הפרטיים, וחמשת הבתים בכרמי גת עברו לבעלותה של אשתו, שהיא גם הבעלים של חברת נדל"ן שמחזיקה נכסים מסחריים בעיר.

לטענת המשמר החברתי, בעקבות הביקורת הגלויה שביטא באחרונה הארגון בתקשורת וברשתות החברתיות כלפי זוהר — הוא התנכל לפעיל בארגון. לטענת הארגון, בדיון שהתקיים שלשום בוועדה שבראשותו, זוהר ביקש לברר מיהו נציג המשמר החברתי בדיון — ולאחר שידע את זהותו, הכריז כי זה לא יקבל את רשות הדיבור, אף שנרשם ברשימת הדוברים כנהוג.

לדברי נירית מוסקוביץ', מנכ"לית המשמר החברתי, "המעקב שאנחנו מנהלים אחר העבודה של הוועדה לצדק חלוקתי מעלה שאלות מטרידות על תכליתה האמיתית. לצערנו, במקום שהוועדה תשמש במה אמיתית לדיונים חשובים בסוגיות בוערות של צדק חברתי, היא מקדישה תשומת לב מופרזת לנושאים שלזוהר יש בהם עניין אישי. כעת, זוהר אף מנצל את מעמדו כדי לפגוע בחופש הפעולה של הארגון שביקר אותו".

הדוברת של זוהר מסרה בתגובה: "שכונת כרמי גת תמנה בקרוב כ–40 אלף תושבים, והטענות לניגוד עניינים הן תלושות מהמציאות לאור ריבוי נהנים. זוהר הצהיר בגילוי נאות על בניית ביתו בשכונה, ובחר שלא לשתף את ענייניה הפרטיים של רעייתו מתוך ידיעה ברורה שאין להם קשר לדיון.

"רק כסיל יחשוב שערך ביתו יעלה עקב הקמת בית ספר, בית כנסת ו/או גן ילדים בשכונתו. שווי נדל"ן נקבע בהתאם לעיר המגורים, גודל הנכס, מספר החדרים וטיב הנכס, ולכן ברור שהטענות לא רק מופרכות, אלא בעיקר טיפשיות. זוהר שמח כי הטענות ייבדקו על ידי היועץ המשפטי לכנסת, ואין לו ספק כי יימצא שהכל נעשה כשורה.

"לגבי רשות הדיבור של ארגון המשמר החברתי: לפי תקנון הכנסת, זכותו של יו"ר הוועדה להחליט מי מדבר בדיון וכמה זמן. אין בכוונת זוהר לתת ביטוי בדיוני הוועדה לגורמים אינטרסנטיים ומוטים פוליטית, המבקשים לפגוע בחברי כנסת מהימין ללא קשר לעשייתם החברתית הברוכה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker