יחימוביץ' הגישה העתירה לביטול הבחירות בהסתדרות; "תכנון שיטתי של זיוף"

לדברי יחימוביץ', "השלמה עם תופעות כאלה תהיה פחדנות מצידי" ■ סיעת עוגנים בראשות אבי ניסנקורן: "גם אחרי הבחירות ממשיכה יחימוביץ' בקמפיין מלוכלך שכל כולו השמצה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלפי 20133, מגה גני סביוןצילום: מטה יחימוביץ'

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שנחלה תבוסה בבחירות להסתדרות, הגישה עתירה לביטולן. העתירה הוגשה אתמול בלילה (ב') ככתב תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, והיא מבקשת להורות על ביטול הבחירות וקיומן של בחירות חוזרות.

לדברי יחימוביץ', "עוצמת ההשחתה והתכנון השיטתי של זיוף הבחירות האלה אינו נתפס משום שאנו חיים במדינה דמוקרטית. אלא שכאן, אף שאלה הבחירות השניות בגודלן בישראל, מדובר בבחירות מדומות. בעולם השלישי יש לפחות משקיפים בינלאומיים בעלי סמכויות. כאן גם מי שבאת להתריע בפניהם על המעשים היו חלק מזרוע הביצוע. זה מאבק שאין לי ברירה אלא לנהל, והשלמה עם תופעות כאלה לטובת נוחות פוליטית תהיה פחדנות מצידי".

בפתח העתירה כותבים עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש דברים קשים: "במערכת הבחירות האמורה נפלו שורת ליקויים מהותיים, היורדים לשורשו של עניין, ואשר השפיעו על תוצאות הבחירות. מדובר בליקויים הטובלים עמוק בעולמות הפליליים, והכוללים גניבת קולות שיטתית, וביצוע 'הצבעה' סיסטמטית ומתוזמנת היטב בשמם של מי שלא הצביעו כלל...קלפיות הגיעו ליעדן, במרכז הלוגיסטי, שעות ארוכות לאחר המועד שנקבע לכך - מספר לא מבוטל של קלפיות לא הגיעו ליעדן, בנקודות האיסוף המרחביות, ו/או מאוחר יותר למרכז הלוגיסטי, אלא לאחר שעות ארוכות. זאת, מבלי שניתן כל הסבר ראוי ל-'היעלמותן', של אותן קלפיות למשך זמן כה רב".

שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן

תגובת סיעת עוגנים בראשות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "זו לא עתירה משפטית אלא עתירת יח"צנות שמטרתה רק אחת - לנסות ולהתחמק מהעובדה הברורה כי בבחירות יחימוביץ' ספגה תבוסה בפער קולות של 55 אלף קולות, 62.42% מול 37.58%. גם אחרי הבחירות ממשיכה יחימוביץ' בקמפיין מלוכלך שכל כולו השמצה על עובדים, גמלאים וועדים".

עוד נכתב בעתירה כי "היתה מניעה שיטתית ומכוונת, מהתובעות ומנציגיהן, לקיים פיקוח ראוי על הליך הבחירות. נמנעה כניסה ממספר רב של נציגי התובעות למרכזים המרחביים שם רוכזו הקלפיות, ומאות רבות של קלפיות נותרו ללא פיקוח כלשהו ע"י התובעות; נציגים רבים של התובעות לא הורשו להיכנס לקלפיות, לבצע את תפקידם כחברי וועדת קלפי תוך בזיון החלטות בית המשפט.

"פסילת הקולות היא חסרת תקדים וחריגה בכל קנה מידה - האנדרלמוסיה ששררה בהליך הבחירות באה לידי ביטוי גם בהיקף פסילת הקולות אשר עמד על כ-10%, שעה שבבחירות הארציות הוא אינו עולה על 1%".

קלפי 30138, בית הדין לעבודה, ת"אצילום: מטה יחימוביץ'

עוד נטען בכתב התביעה כי "ועדת הבחירות 'הלבינה' בהליכים חפוזים, ובלתי ראויים, מאות קלפיות פסולות... עוד יצוין כי את מימוש החלטת ועדת הבחירות, הוציא לפועל, באופן תמוה, עו"ד פרטי ממשרד עורכי הדין המייעץ לוועדת הבחירות ולא יו"ר ועדת הבחירות. לא זו אף זו, אלא שנציג מטעם התובעות אף גילה כי אותו פרקליט (חסר סמכות) 'הכשיר' (שלא כדין) קלפיות באופן החורג מהמתווה שהוחלט ע"י וועדת הבחירות".

במטה יחימוביץ' צירפו סרטון ותיארו אותו: "בתום ההצבעות, חברי ועדות קלפי מכל הקלפיות באזור מגיעים ועומדים בתור כדי להפקיד את הקלפיות החתומות בנקודת ריכוז 'נייטרלית' ביהוד. הם מגלים שהמקום, שבו הם עומדים להשאיר את הקלפיות לכמה שעות, עד להערמתן על משאית שתיקח אותן למרכז הספירה, הוא בעצם מטה הבחירות של ניסנקורן ביהוד.

"אנשים המזוהים עם יחימוביץ' מבקשים להישאר עם הקלפיות. אנשי ניסנקורן מזעיקים משטרה. המשטרה (בתום לב) מורה לנציגי יחימוביץ' לעזוב את המקום כי הם מסיגי גבול ומדובר בשטח פרטי.

"כל הקלפיות הנראות בתור הופקדו במטה ניסנקורן לשעת ארוכות, המשאית יצאה מהמקום רק בשעה ארבע לפנות בוקר, אף שהקלפיות במרחב נסגרו בשעה 22:00".

להלן 2 סרטונים שצולמו על ידי מטה יחימוביץ' (כותרות הסרטונים ניתנו על ידי "שקיפות בהסתדרות"):

קרדיט: שקיפות בהסתדרות
קרדיט: שקיפות בהסתדרות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker