יחימוביץ: "איומים, הפחדות ועדויות מסמרות שיער. רצון הבוחר נרמס, אוספים אלפי צילומים"

בפוסט שפירסמה בפייסבוק כותבת המתמודדת על ראשות ההסתדרות: "זו מערכת בחירות שזויפה ונגנבה באופן שיטתי, מכוון והמוני, וכמויות העדויות שזורמות אלינו מצליחות להכות אותנו בתדהמה בכל פעם מחדש"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי יחימוביץ אחרי ההפסד בבית המשפט
שלי יחימוביץ אחרי ההפסד בבית המשפטצילום: אייל טואג

שלי יחימוביץ' מגיבה להפסד המסתמן לאבי ניסנקורן בבחירות להסתדרות, לאבי ניסנקורן. בפוסט זועם שפירסמה הערב בפייסבוק, כתבה יחימוביץ': "הלוואי, הלוואי שיכולתי לעמוד מול כל האנשים המדהימים ששותפים אתי לדרך ולהגיד – חבר'ה, הפסדנו, מכבדים את דין הבוחר. נקים כאן לראשונה אופוזיציה ראויה. זו דמוקרטיה. אבל זהו שלא.

"רצון הבוחר לא רק שלא כובד, אלא שנרמס. קודם במסכת בזויה של איומים והפחדות חסרי תקדים על עובדים שחוששים למטה לחמם, אחר כך במסכת של זיופים סיטוניים ואלימות. גם ברמאויות שיטתיות בקלפיות עצמן, גם אחר כך במשאיות ענק עמוסות בקלפיות שנעלמות לעשר שעות וחוזרות עם קלפיות "משופצות", ובהמשך במרכז הספירה הארצי שבו אין דין ואין דיין ואחד אלוהינו: מנגנון מושחת".

יחימוביץ' ממשיכה במתקפה: "ראש מטה יום הבחירות שלי, חיים סגל, היה גם ראש מטה יום הבחירות של הליכוד בבחירות האחרונות. הוא ליכודניק, אבל בעיקר איש מקצוע ענייני צנוע ומוכשר מאוד שניהל עשרות מערכות בחירות. 'עשיתי הרבה מערכות בחירות', הוא אמר לי, 'אבל זו מערכת הבחירות המושחתת ביותר שראיתי בחיי. יותר גרוע ממדינת עולם שלישי. קלפי זה דבר קדוש בדמוקרטיה! ופה אנשים תוחבים ידיים לקלפיות בלי שום בושה ועושים בהן כרצונן, אני פשוט לא מאמין שזה קורה במדינה שלנו'.

אבי ניסנקורן בבית המשפט, אחרי הפסיקה
אבי ניסנקורן בבית המשפט, אחרי הפסיקהצילום: אייל טואג

"איך הרקב ותאוות השליטה, הכסף והכוחנות בראש הארגון מרוקנים את הערך הזה מתוכנו. האיומים הקשים והסיוט המתמשך שחוו ראשי ועדים שהחליטו לתמוך בי, כאילו פשעו בפשע נורא. ולא רק האיומים האישיים, אלא דווקא האיום הקשה מכל לראש ועד הגון: אם תעשה את זה לא ייחתם אצלך הסכם עבודה/ העובדים שלך ישלמו את המחיר ועוד כאלה".

"תעשי מה שאני אומר לך"

"אם יו"ר ועד מביא לקלפי סייעת קשת יום", כותבת יחימוביץ, "אחד המקצועות הכי קשים מופקרים ולא מתוגמלים שיש, ונותן לה מעטפה עם פתקי ניסנקורן שתכניס לקלפי, והיא אומרת בשקט ובקול רפה "אבל אני אוהבת את שלי" והוא יורה בה מבט מצמית ואומר "תעשי מה שאני אומר לך", והיא עושה, מפחד – אין מעילה קשה מזו בשליחות של להיות יו"ר ועד".

"בעיני לעמוד בראש קבוצת עובדים ולהילחם את מלחמתה זו שליחות הרואית. אבל כשהעובדת הכי חלשה פוחדת פחד מוות ממי שאמור להילחם על תנאיה ועל חרותה ולא עושה לא את זה ולא את זה – הוא בוגד בתפקידו. וגם הוא, תזכרו, במדה רבה קורבן. קורבן של מי שבמקום להיות מנהיגו הנבחר הפך להיות אדונו... זו מערכת בחירות שזויפה ונגנבה באופן שיטתי, מכוון והמוני, וכמויות העדויות שזורמות אלינו מצליחות להכות אותנו בתדהמה בכל פעם מחדש".

יחימוביץ' התייחסה להפסד היום בבית המשפט: "אתמול עתרנו להפסקת ספירתן של הקלפיות, כדי שנוכל להיערך לעתירה העיקרית של פסילת הבחירות וקיומן מחדש. להפתעתנו, אני מודה, נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין בצעד חסר תקדים – קיבל את בקשתנו ועצר את הספירה ל – 13 שעות. היום הוא הורה לחדש את הספירה, אך הבהיר כי אנו יכולים להגיש את העתירה העיקרית לפסול את הבחירות ולקיימן מחדש.

"מאז אתמול אנחנו עובדים סביב השעון בגביית תצהירים מעדים למעשים מסמרי שיער, במיון אלפי הצילומים שזורמים אלינו, ובהכנת העתירה. הרגע היה כאן בחור שמסר תצהיר, הוא אמר לי: 'את יודעת מה, אם תצליחי לשנות את השיטה המושחתת הזאת זה אפילו יותר חשוב מזה שתהיי יו"ר הסתדרות'. הייתי אמורה קצת להיעלב מזה, אבל לא נעלבתי. אמרתי לו: אתה צודק".

היום, לאחר פסיקת בית המשפט, אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן:  "זהו ניצחון לזכויות של העובדים והגמלאים. זו מערכת הבחירות עם אחוזי ההצבעה הגדולים ביותר מאז 1995. אני שמח שהניסיון להכשיל את הבחירות לא צלח. צריך לתת לציבור העובדים והגמלאים להביע את רצונו בקלפי".

עם זאת, ממטה ניסנקורן סירבו להגיב על הנאמר בפוסט של יחימוביץ'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker