ח"כ כבל עתר לבג"ץ נגד פיצול תאגיד השידור: "הפעלת השפעה פוליטית אסורה"

כבל טוען בעתירתו כי החלטת הממשלה לקדם את החקיקה בנושא "נעשית לתכלית בלתי ראויה ומתוך מניעים זרים" ■ באופן חריג, כבל מבקש צו ביניים שימנע מהממשלה להניח את התיקונים לחוק השידור הציבורי על שולחן הכנסת - עד הדיון בעתירה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן כבל
צבי זרחיה

ח"כ איתן כבל הגיש אתמול (ב') עתירה לבג"ץ, נגד החלטת הממשלה לקדם את התיקונים לחוק השידור הציבורי - כך שתאגיד השידור יפוצל ויוקם תאגיד חדשות נפרד. העתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד יובל יועז ועו"ד דורון ברקת ממשרד יועז-ברקת, היא נגד הממשלה, ראש הממשלה, מ"מ שר התקשורת והיועץ המשפטי לממשלה.

לטענת ח"כ כבל, ההחלטה לאשר את תיקון מס' 7 לחוק השידור הציבורי, שהתקבלה בתחילת השבוע, "מהווה הפרת ההתחייבות שנתנה הממשלה לבית המשפט במסגרת עתירה קודמת של ח"כ כבל, ושאף עוגנה בהחלטת בית המשפט, לכך שהממשלה תימנע מהפעלת השפעה פוליטית אסורה על תהליך המינויים לתפקידים בכירים בשידור הציבורי. העותרים טוענים כי מהלכי החקיקה הנוכחיים מהווים ניסיון לעקוף את ההתחייבות האמורה ומהווה ביזיון בית משפט".

בנוסף, ח"כ כבל טוען כי החלטת הממשלה לקדם את החקיקה האמורה נעשית לתכלית בלתי ראויה, מתוך מניעים זרים, ותוך שקילת שיקולים פרסונליים פסולים. עוד נטען כי ההחלטה האמורה פוגעת בעקרונות יסוד של המשפט המנהלי, בלא נימוק כלשהו, תוך שהיא מהווה נדבך נוסף בתהליך חקיקה הנעשה תוך יצירת מצג חלקי, חסר ומטעה בפני בית המשפט. כמו כן, נטען כי שיקול דעתו של היועץ המשפטי לממשלה שאישר את הצעות החוק האמורות, חורג באופן קיצוני ממתחם הסבירות.

באופן חריג, העותרים מבקשים מבית המשפט לדון בעתירה עוד לפני שהתיקונים האמורים לחוק מתקבלים בחקיקה. זאת, נוכח העובדה שאם בית המשפט ידחה את תהליך הביקורת השיפוטית על הצעות החוק הללו עד אחרי גמר תהליך החקיקה, יהיה הדבר בבחינת "מעשה עשוי" ולא תהיה לבית המשפט אפשרות אפקטיבית לעצור אותו. לפיכך מבקשים העותרים צו ביניים שימנע מהממשלה להניח את הצעות החוק האמורות על שולחן הכנסת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker