הרצוג ליועץ המשפטי: הגבל את מעורבות נתניהו בתקשורת

לטענת יו"ר האופוזיציה, תנהלותו של ראש הממשלה בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור, מעקרת מתוכן הודעת את התפטרותו מתפקיד שר התקשורת

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק הרצוג
יצחק הרצוגצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, פנה הבוקר במכתב רשמי ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה, בדרישה להתערבותם המיידית, לקביעת הגבלות על ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן אישי, בכל הקשור לתחום התקשורת במדינת ישראל ולהורות לנתניהו לחדול מכל עיסוק בתקשורת עד לגיבוש ההגבלות, זאת לאור "מעורבותו הבוטה והגסה" של נתניהו בסוגיות השליטה והניהול של תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור.

במכתב טוען הרצוג כי התנהלותו של ראש הממשלה בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור, מעקרת מתוכן הודעת את התפטרותו מתפקיד שר התקשורת, בעקבות הבג"ץ שהוגש כנגדו על ידי ראש האופוזיציה, על רקע ניגוד העניינים בו שרוי נתניהו, שכן הוא מנצל את תפקידו כראש ממשלה, על מנת להמשיך לפעול ולהוביל מהלכים רבי השפעה בתחום התקשורת.

בפנייה ליועמ"ש ולמבקר המדינה, שנעשתה באמצעות היועצים המשפטיים שמעון בראון וערן מרינברגב, הובהר כי במידה ולא יופעלו הגבלות על ראש הממשלה, ראש האופוזיציה יפעל להרחקתו של ראש הממשלה מכל עיסוק התקשורת בהפעלת האמצעים הדמוקרטיים שבידו, כולל פנייה לבג"ץ.

יו"ר מרצ, ח״כ זהבה גלאון, אמרה כי "אני פשוט לא נרגעת מזה. נתניהו לא מבין שברשות השידור עובדים בני אדם עם ילדים, משכנתא, חובות? הוא פשוט משחק בתקוות האחרונות שלהם כדי לסדר ג׳וב לעוד מקורב. כל המשחק המכוער הזה בגלל שנתניהו, שכבר אינו שר התקשורת, החליט לערוף את ראשי התאגיד כי הם... 'שמאלנים'. שוב ההסתה הזו. צריך לזכור את הרגע הזה, כי כשמדברים על מדרון חלקלק מדברים בדיוק על זה - ראש ממשלה מפטר עובדים חרוצים, גם בתאגיד וגם ברשות, כדי לסבן את הגב למי שחפץ ביקרו".

התנועה לאיכות השלטון פנתה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, משה כחלון ומלא מקום שר התקשורת,  צחי הנגבי בקריאה לחדול מלשחק משחק ציני הן בתאגיד ובעובדיו והן ברשות השידור ובעובדיה; להימנע מהדחה בלתי עניינית של ראשי התאגיד ומהפיכת הפיקוח הציבורי לפיקוח פוליטי - ותחת כל זאת, לאפשר קיומו של שידור ציבורי עצמאי ואיכותי.

בתנועה ציינו כי "בימים האחרונים אנו עדים ליצירת משבר נוסף סביב השידור הציבורי, אשר אף הוא נחזה כנועד לפגוע בעצמאות גופי התקשורת. ביממה האחרונה פורסמו בכלי התקשורת ידיעות בדבר הסדר אפשרי לסיומו של המשבר, וזאת מבלי לטפל במצוקת עובדי רשות השידור, אלא באמצעות החלשת תאגיד השידור הציבורי, שאמור להתחיל לשדר בעוד כחודש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker