הנה זה מתחיל: הרצוג שוחח עם כחלון - "ננסה להחליף את נתניהו"

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני): "כל סימן שנראה ונשמע כמו התפרקות הממשלה והליכה לבחירות מכל סיבה - זאת הזדמנות גדולה שלנו לאחד כוחות, להתגייס ולהחליף את דרכם ההרסנית לישראל"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרצוג מעביר את תפקיד שר הרווחה לכחלון ב-2011
הרצוג מעביר את תפקיד שר הרווחה לכחלון ב-2011צילום: אמיל סלמן

יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג שוחח הערב עם שר האוצר משה כחלון על "שיתוף פעולה קונסטרוקטיבי בכנסת לנוכח החלטתו של נתניהו לסגת מהסיכום על הקמת התאגיד". 

הרצוג אמר כי "המחנ"צ בראשותי ישתף פעולה עם גוש ציוני מתון, חברתי ואחראי להחלפתו של ראש הממשלה. ננהל מגעים לתמיכה רחבה לאי אמון בתוך הכנסת הזו".

הערב (שבת) כתב ראש הממשלה נתניהו בפייסבוק: "שיניתי את דעתי (בעניין התאגיד) בעקבות פגישה שקיימתי אתמול עם עובדי רשות השידור. בפגישה שמעתי סיפורים קורעי לב על עובדים מנוסים ומסורים שנשלחים הביתה בגלל התאגיד. כמו כן התברר בפגישה שבניגוד לנתונים של משרד האוצר, עלות המשך הפעלת רשות השידור זולה בעשרות מיליוני שקלים מעלותו של התאגיד. אז בשביל מה צריך את התאגיד?".

יו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט צייץ הערב בטוויטר: "אני קורא לכולם לפעול באחריות ולמנוע בחירות יקרות מיותרות שיפגעו בכלכלה ובאזרחי ישראל. עם קצת רצון טוב, משבר התאגיד פתיר".

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) מתח ביקורת על ההתייעצות עם השרים שכינס נתניהו בשבת בביתו. ליצמן, שיוצא הלילה עם רה"מ לסין אמר: "נדהמתי לשמוע על פגישת ראש הממשלה נתניהו עם כמה משרי הממשלה שנערכה תוך חילול שבת. מדובר בפגיעה חמורה בקדושת השבת ובשינוי לרעה מהסטטוס קוו הנהוג במשך השנים – שלא לקיים פעילות רשמית ממשלתית בימי שבת וחג. השבת היא יום מנוחה לאומי ויש לשמור עליו". ליצמן הודיע שיפנה לרה"מ לפני הטיסה לסין.

שרת התרבות מירי רגב שהשתתפה בהתייעצות שקיים נתניהו בשבת בביתו אמרה כי "הממשלה וראש ממשלה צריכים וחייבים לדון ולבחון מחדש כל נושא. כך נעשה עם רשות השידור והמסקנה היא ברורה: דרושה רשות שידור משוקמת ולא בזבוז של עשרות מיליוני שקלים על תאגיד מנופח המנוהל כמועדון סגור. אני מקווה שהאחריות הציבורית אצל השותפות הקואליציוניות תגבר על כל דבר אחר, שהן תכבדנה את ההסכם הקואליציוני ולא תכפנה מערכת בחירות מיותרת על אזרחי ישראל".

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "אם נתניהו יכריע עכשיו על בחירות בזק, זה לא יהיה בגלל ש'הלב נקרע' מסיפורם של עובדי רשות השידור, ולא בגלל העיתונאים 'השמאלנים' שיש בתאגיד. נתניהו ירצה להקדים את הבחירות אך ורק בגלל החקירות והפרשות שנערמות נגדו, ולפני שיוגש נגדו כתב אישום".

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה כי "כל סימן שנראה ונשמע כמו התפרקות הממשלה והליכה לבחירות מכל סיבה - זאת הזדמנות גדולה שלנו לאחד כוחות, להתגייס ולהחליף את דרכם ההרסנית לישראל".

ח"כ ד"ר אראל מרגלית (המחנה הציוני) אמר בהתייחס למשבר היזום של רה"מ: "אסור שהציבור יתבלבל. ביבי רוצה משבר כדי לא להיחקר. זה לא הקמת התאגיד אלא הקדמת הבחירות. נתניהו יודע היטב שרק הקדמת בחירות תציל אותו מהגשת כתב אישום והמשך החקירות ולכן במשך חודש אנו עדים לשיבוש חקירה מתמשך. הוא מדלג בין שש מדינות בשלושה שבועות, חוזר לארץ ומחולל לעצמו משבר, הכל כדי לדרדר לבחירות לפני הגשת כתב אישום ע"י המשטרה. כי בזמן בחירות אין חקירות".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), אמרה בעקבות חזרתו של נתניהו מההסכמות עם כחלון בנושא התאגיד: "אם זו דרך קבלת ההחלטות של ראש הממשלה, אולי הגיע להפעיל את חוק הנבצרות כנגדו בגין אי כשירות תיפקודית. בחודשים האחרונים משחק נתניהו בעתידם של מאות עובדים כבמטוטלת - פעם בעובדי רשות השידור ופעם בעובדי התאגיד, הוא מחכה לראות מי הם הראשונים שימהרו ליישר קו עם משנתו ההזויה שפוגעת בחופש הביטוי ובכלל אזרחי ישראל. כשראש הממשלה מתנהג כמו תינוק שלקחו לו את הסוכריה ומשנה את דעתו מדי שעה, מדינת ישראל כולה בבעיה".

ח"כ איציק שמולי על סאגת התאגיד: "הממשלה הזאת לא מצליחה לנהל אפילו את עצמה. מפחיד לחשוב שהחבורה הזאת שמתנהלת כמו גנון אמורה לקבל הכרעות גם בנושאים גורליים למדינה - ועצוב לראות איך היא משחקת באופן ציני בחיים של עובדי רשות השידור והתאגיד כאחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker