השופט אלון: דו"חות המבקר אינם מונעים את מינוי בן עמי למנכ"ל קק"ל

חוות הדעת של השופט אלון איפשרה אתמול את אישור מינויו של בן עמי ידי ועדת איתור מיוחדת שמונתה בעניין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמנון בן עמי
אמנון בן עמיצילום: תומר אפלבאום

השופט בדימוס יוסף אלון קובע כי דו"חותיו של מבקר המדינה בעניין רשות ההגירה והאוכלוסין, בניהולו של אמנון בן עמי, אינם מהווה עילה לפסילה או שלילה של מועמדותו של בן עמי למנכ"ל קק"ל בהיבט הפרסונלי.  

חוות הדעת של השופט אלון, שהגיעה ל-TheMarker, איפשרה אתמול (ד') את אישור מינויו של בן עמי כמנכ"ל קק"ל על ידי ועדת האיתור בארגון שמונתה בעניין. כל חברי הוועדה למעט עופרה כרמי תמכו במינויו של בן עמי, והמינוי יובא בסוף החודש לאישור דירקטוריון קק"ל.

כפי שנחשף לפני כמה שבועות ב-TheMarker, יו"ר קק"ל דני עטר, שלחץ למינויו של בן עמי כמנכ"ל הארגון, זומן למשרד מבקר המדינה ועיין בדו"ח על רשות האוכלוסין שיפורסם במאי 2017. עטר העביר את הסוגייה לבדיקתו של השופט בדימוס אלון, שמונה כסמכות שיפוטית עליונה בקק"ל.

לאחר שאלון עיין בדו"ח, שכאמור טרם פורסם, וכן ב-2 דו"חות ביקורת על רשות האוכלוסין בתקופתו של בן עמי שפורסמו בשנים האחרונות, ציין כי "לאחר עיון מפורט בשני הדו"חות שפורסמו על ידי מבקר המדינה על רשות האוכלוסין ובדו"ח השלישי שיפורסם במאי 2017 - המוקדשים לליקויים בהיבטי ניהול שונים של רשות האוכלוסין, לא התגלו בדו"חות הללו ממצאים כלשהם בדבר ניגוד עניינים, התנהגות בלי ראויה או היבט אישי או אחר כלשהו ביחס לבן עמי".

אלון הדגיש כי "מטבע הדברים איתור מועמד לתפקיד מנכ"ל ארגון משמעותי כקק"ל דורש בין היתר גם התייחסות לניסיונו הניהולי של מועמד. הדו"חות של מבקר המדינה בעניין רשות האוכלוסין מהווים מידע רלוונטי. החומר המפורט בדו"חות אמור להישקל על ידי חברי ועדת האיתור כחלק ממכלול המידע, הנתונים והחומרים שהובאו בפניה לצורך שקלול האיזונים הנדרשים מהוועדה בבואה להסיק את מסקנותיה".

עם זאת, אלון המליץ לוועדת האיתור, שכבר דנה לפני כחודש במועמדותו של בן עמי, שגם הופיע בפניה, כי "לאור העובדה שדו"חות  מבקר המדינה לא עמדו בפני הוועדה בדיוניה עד כה, נראה לי כי מן הראוי לשוב ולכנס את ועדת האיתור ולהציג בפני חבריה את שני הדו"חות  שפורסמו. כמו כן, יש להביא בפניה את הדברים האמורים לענין הדו"ח שטרם פורסם".

לפיכך, המליץ השופט אלון ליו"ר קק"ל כי יורה על כינוס ועדת האיתור, וכי "המועמדות שבנידון תשוב ותיבחן על ידי הוועדה לאחר שקילת ובחינת מכלול הנתונים והחומרים שיהיו בפניה". לדברי אלון, "ברור כי יש מקום לזמן את בן עמי לישיבה שכזו על מנת שחברי הוועדה יוכלו להציג את שאלותיהם ויתאפשר לו להוסיף ולהביא את דבריו בפני הוועדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker