למרות דו"ח הביקורת החמור: ועדת האיתור אישרה את מינוי אמנון בן עמי למנכ"ל קק"ל

יו"ר קק"ל, דני עטר, הצליח לגייס רוב בועדת האיתור בעד מינויו ■ הדו"ח על התנהלותו של בן עמי כמנהל רשות האוכלוסין צפוי להתפרסם בחודש מאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמנון בן עמי
אמנון בן עמיצילום: תומר אפלבאום

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל לקק"ל אישרה היום (ד') את מינויו של אמנון בן עמי כמנכ"ל הארגון. יו"ר קק"ל, דני עטר, הצליח לגייס רוב בועדת האיתור בעד מינויו. בן עמי שימש עד לסוף דצמבר 2016 כראש רשות האוכלוסין, וכעת הוא משמש כיו"ר הוועדה הקרואה בתל-מונד. המינוי טעון את אישורו של דירקטוריון קק"ל.

עטר לחץ באחרונה למינויו של בן עמי לתפקיד, ולפי גורמים בקק"ל הבהיר שלא ימנה את אלכס חפץ - מנכ"ל הימנותא, חברת הבת של קק"ל העוסקת בנדל"ן, המשמש בחודשיים האחרונים כמ"מ מנכ"ל קק"ל. חפץ היה מועמד נוסף לתפקיד שהגיע לשלב האחרון במיונים, ולאחר שהסיר את מועמדותו, בן עמי נותר מועמד יחיד למשרה.

כפי שנחשף ב-TheMarker, לפני כמה שבועות קיבל עטר האפשרות לקרוא את דו"ח מבקר המדינה על רשות האוכלוסין בניהולו של בן עמי. הדו"ח יפורסם בחודש מאי 2017. עטר העביר לשופט בדימוס יוסף אלון את ההכרעה אם ניתן למנות את בן עמי לתפקיד. לפי ההערכות, אלון אישר את המשך ההליכים למינויו של בן עמי.

משרת מנכ"ל קק"ל התפנתה לאחר פרישתו של המנכ"ל הקודם מאיר שפיגלר. שפיגלר הוא מועמדו של שר הרווחה חיים כץ לתפקיד מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי. הוועדה לאישור מינויים בחברות הממשלתיות, בראשות השופטת בדימוס בלהה גיל-אור, החלה לדון במינויו של שפיגלר. אבל, היועץ המשפטי לממשלה הורה לועדה להקפיא לפי שעה את אישור המינוי עד לבחינת דו"ח מבקר המדינה על קק"ל שהוגש לו בינואר 2017.

למרות ההצהרה של עטר על מהפכת השקיפות הקק"ל לא מסרה קק"ל לציבור  את הדו"ח המלא של השופט אלון אלא רק כמה שורות. גורמים בקק"ל טוענים שחלקים מהותיים הוסתרו מהציבור ומחברי הדירקטוריון  שאמורים לאשר בקרוב המינוי של בן עמי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker