"המשחק נגמר": במערכת הפוליטית סבורים שנתניהו הגיע לסוף דרכו - ונערכים לבחירות

מנגד, מעביר נתניהו מסרים, באמצעות ח"כים ושרים מקורבים, כי גם אם יוגש נגדו כתב אישום הוא לא יתפטר, כי הוא לא מוכרח

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איור: עמוס בידרמן
יוסי ורטר

התחושה בצמרת הליכוד ואצל מרבית שותפיו של נתניהו בקואליציה היא שבסבירות גבוהה, המשחק נגמר. אין מצב שמפכ"ל משטרה שמינה נתניהו ויועץ משפטי זהיר ומדוד, שנמנה בעבר עם חוגו הקרוב ואנשי אמונו, היו מעבירים אותו כל שבעת מדורי הגיהנום הללו, אם לא היו משוכנעים שיש בסיס איתן לאישום ולהרשעה.

וקשה להאמין שהיועץ המשפטי לממשלה, שהוא הסמכות העליונה במערכת אכיפת החוק, האיש האמון על ערכים ונורמות, שומר הסף של האינטרס הציבורי, יסגור את תיק 1000. מה יהיה המסר לנבחרי ציבור? שכל אחד מהם רשאי לבחור לעצמו כספומט פרטי, פילנטרופ, קרן שפע, "שוגר דאדי" כלשונה של ח"כ שלי יחימוביץ' (או שוגר מאמי, כמצוות הפוליטיקלי־קורקט), שיזרים לו בקביעות טובין במאות אלפי שקלים. לא "מתנות", אלא אספקה שוטפת, על פי דרישה. מפקד ארגזים אינסופי של שמפניה משמחת לב אנוש, וסיגרים שנמצצים בתאווה.

>> לטור המלא של יוסי ורטר ב"הארץ"

המערכת הפוליטית מתארגנת לבחירות בספטמבר־אוקטובר שנה זו. ההערכה הרווחת היא שהחלטה אם להגיש כתב אישום תיפול במאי־יוני, הכנסת תפוזר ובתוך כ–100 יום, פלוס מינוס, הבוחרים ילכו להצביע. זו הנחת העבודה של שלושה מראשי מפלגות הקואליציה שמחליפים דעות לתומם (או לא לתומם).

שרי הליכוד, המתוסכלים עלי אדמות, שלראשונה זה שנות דור רואים לנגד עיניהם את הארץ המובטחת, מהלכים על ביצים. כל אמירה, רמיזה או פליטת־פה שלהם, שתשתמע ממנה התארגנות אסורה או התאגדות בלתי חוקית, עלולה להיות הרת אסון. בעת הזו, כשנתניהו נלחם על חייו, הליכודניקים מצפים לנאמנות, לא לחתרנות. מי שייתפס עם ידיו בתוך הקדרה — יוקע מיד כבוגד.

במקביל משגר נתניהו את עושי דברו בסיעה להגיש כבר ביום ראשון הצעת חוק שתאסור על חקירת ראש ממשלה מכהן (למעט בעבירות מין, אלימות, סמים וביטחון). אם תאושר היא אמנם לא תחול עליו, אבל היא תייצר נראטיב שישמש אותו. בנוסף לכך הוא מעביר מסרים, באמצעות ח"כים ושרים מקורבים, כי גם אם יוגש נגדו כתב אישום הוא לא יתפטר, כי הוא לא מוכרח.

>> לטור המלא של יוסי ורטר ב"הארץ"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker