נדחתה הצעת החוק לקיצור תקופת הצינון לביטחוניסטים: "הליכוד מפחד מכניסת גנרלים"

ח"כ יעקב פרי: "מניעים פוליטיים צרים מדירים את בכירי מערכת הביטחון"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (א') את הצעת החוק לקיצור תקופת הצינון של בכירי מערכת הביטחון מ-3 שנים לשנה. הצעת החוק, שהוגשה על ידי ח"כ יעקב פרי (יש עתיד), חלה על "ביטחוניסטים" מדרגת אלוף בצה"ל, ומקביליהם בשב"כ, במוסד, במשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר.

בוועדת השרים לענייני חקיקה הצביעו שרי הליכוד נגד ההצעה ומנעו ממנה להתקבל. פרי הודיע שלמרות החלטתה של ועדת השרים לחקיקה שתחייב את חברי הקואליציה, הוא יעלה את ההצעה להצבעה בקריאה הטרומית ביום ד' הקרוב במליאת הכנסת.

פרי אמר כי "הליכוד מפחד מכניסת גנרלים לפוליטיקה. מניעים פוליטיים צרים מדירים את בכירי מערכת הביטחון מהפוליטיקה". הוא הוסיף כי "הפוליטיקה הישראלית זקוקה לאנשים הטובים ביותר, והמצב הקיים היום מייצר מחסום בפני 'הביטחוניסטים'. במקום לאפשר לאנשים איכותיים להצטרף לשורות השירות הציבורי, הליכוד מציב חומות נגד הגנרלים ופוגע בדמוקרטיה הישראלית".

לדברי פרי "מערכות הביטחון מכילות בתוכן חלק גדול מההון האנושי האיכותי והערכי ביותר במדינת ישראל. צינון של 3 שנים מדיר את הגנרלים מהפוליטיקה, ובכך פוגע הלכה למעשה בהון האנושי של הפוליטיקה הישראלית. חשוב שתצביעו ממניעים ענייניים ולא מתוך מניעים פוליטיים צרים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker