בלעדי: ח"כ מוגבל בניידות יוכל להעסיק עוד נהג

כך המליצה הוועדה הציבורית לבחינת שכרם ותנאיהם של חברי הכנסת ■ הוועדה ממליצה גם על מענק חד פעמי של 5,000 שקל לכל יועץ פרלמנטרי שישתתף במפגשי הכשרה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

חבר כנסת המוגבל בניידות יוכל להעסיק יותר מנהג אחד, כאשר הנסיבות מראות שהוא אינו יכול להסתפק בנהג אחד בלבד. כך ממליצה הועדה הציבורית לבחינת שכרם ותנאיהם של הח"כים, בראשות פרופ' חיים לוי.

כיום, ח"כ המוגבל בניידות זכאי להעסקת נהג על חשבון הכנסת. ואולם, בפני הוועדה הועלתה פנייה של מנכ"ל הכנסת רונן פלוט שהציג את בקשתו של ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) שלפיה בשל נסיעותיו למרחקים ארוכים נאלץ להעסיק יותר מנהג אחד - כדי לאפשר לנהגים להתחלף ביניהם.

הועדה קיבלה את הפנייה וקבעה כי "הסמכות לאשר העסקת עובדים בסיוע לח"כ מוגבל בניידות תהיה בידיה, והיא תחליט בעניין בהתאם לצרכים המיוחדים של הח"כ ועל סמך ממצאים רפואיים שיציג הח"כ".

הועדה קבעה כי "העסקת הנהג תיעשה בדרך של העסקת עובד כנסת או כעוזר של הח"כ בתנאים של יועץ פרלמנטרי בהתחשב בצרכים של חברי הכנסת הקשורים למוגבלותו בניידות".

הכשרה ומענק לעוזרים פרלמנטריים

הוועדה הציבורית גם ממליצה להעניק מענק חד פעמי של 5,000 שקלים לכל יועץ פרלמטרי שישתתף ב-8 מתוך 10 מפגשים של ביה"ס להכשרת יועצים פרלמנטריים. יועץ שישתתף ב-5 עד 7 מפגשים יהיה זכאי למענק חד פעמי של 2,500 שקלים.

המהלך הוא תוצאה של יוזמה של יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) ומנכ"ל הכנסת רונן פלוט, שקידמו עם כינון הכנסת ה-20 הליך הכשרה מקצועי ליועצים פרלמנטריים. המדובר בקורס שכולל 10 מפגשים בני 3 שעות בכל פעם, שמועבר ברובו על ידי עובדי הכנסת הבכירים.

"מטרת הקורס היא לשפר את הידע והיכולת המקצועית של היועצים הפרלמנטריים בתחומי הפרלמנט - סוגיות שקשה להשתלם בהן מחוץ לכנסת, וכך לשפר את התשתית המקצועית העומדת לרשותם של חברי הכנסת". פלוט הסביר כי ההכשרה תתקיים פעמיים בשנה כדי לאפשר לכל היועצים הפרלמנטריים להשתתף בהם ובכלל זה אלה שהתחלפו במהלך הקדנציה. המלצותיה של הועדה יוגשו ביום ד' הקרוב לאישורה של ועדת הכנסת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker