הקריירה החדשה של לימור לבנת: "הבהרתי שבכוונתי להמשיך בעשייה ציבורית"

האסיפה הכללית אישרה הבוקר פה אחד את מינויה של השרה לשעבר ליו"ר חדשה לקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל ■ היא תחליף בתפקיד את ח"כ אבי דיכטר

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

השרה לשעבר לימור לבנת מונתה ליו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה. האסיפה הכללית של הקרן אישרה היום (א') את המינוי. מדובר בתפקיד בהתנדבות.

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל נוסדה בשנת 1991, והיא עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה על מנת לסייע לניצולי שואה. הקרן פועלת בסיוע ועידת התביעות, משרד האוצר ותורמים, ודואגת לרווחתם של הניצולים במגוון תוכניות ושירותים על מנת לאפשר להם לחיות בכבוד.

לימור לבנתצילום: אוליבייה פיטוסי

לבנת נולדה בחיפה והינה דור שביעי בארץ מירושלים. הוריה היו פעילים בולטים במחתרות שלחמו להקמת מדינת ישראל. רוב בני משפחת סבתה מצד אמה נספו בשואה בשניאטין, ובקולומיאה בגליציה, וקורותיהם של בני המשפחה שנספו אף תועדו בפרויקט התיעוד של הבמאי סטיבן שפילברג.

לבנת  אמרה כי "הקרן החשובה הזו שמובילה היום את הפעילות למען שיפור איכות החיים ורווחתם של נפגעי השואה בישראל. עם פרישתי מהחיים הפוליטיים הבהרתי שבכוונתי להמשיך בעשייה ציבורית. אני סבורה כי הצורך להבטיח את זכויותיהם וצרכיהם של נפגעי השואה בשנים הקרובות על מנת לאפשר להם חיים בכבוד, הוא מהמשימות החשובות ביותר שניצבות בפני מדינת ישראל והעם היהודי".

היא הודיעה כי תשמח לפעול במשותף עם מרכז הארגונים, הארגונים הנוספים בתחום, הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר וועידת התביעות. "רק בשילוב ידיים נוכל לקדם ולתת מענים מהירים וגמישים כפי שזקוקים להם ניצולי השואה", אמרה.

יו"ר הקרן היוצא, ח"כ אבי דיכטר, אמר כי "בשנתיים האחרונות הייתה לי הזכות לכהן כיו"ר בהתנדבות של הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל ולא רק לראות מקרוב את מצוקתם של אלפים מקרב ניצולי השואה, אלא גם להיות חלק מהגורמים הנלחמים במצוקה זו על מנת לאפשר לניצולים לחיות בכבוד. הייתה זו זכות עבורי לבנות כמעט יש מאין את הרגל הנוספת, מלבד האוצר וועידת התביעות, את רגל התרומות, שבתקופה זו הצלחתי להביא מעל 50 מיליון שקל בתרומות עבור ניצולי השואה, הן מתוך ישראל והן מתורמים בחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker