בקשה לפירוק "יחד" של אלי ישי: "חשש ממשי וכבד כי נכסיה מוברחים לצדדים שלישיים"

הבקשה הוגשה על ידי משרד הפרסום רספקט אשר טוען כי "יחד" חייבת לו 50 אלף שקל בגין שירותים שנתנה בקמפיין הבחירות: "קיים צורך דחוף, כי ימונה גורם שיוודא כי חלוקת התמורות נעשית על פי דין" ■ יחד: "מתקבל הרושם כי חברת ריספקט מבקשת לעשות מסע יחסי ציבור לקידום אינטרסים"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

משרד הפרסום רספקט, העוסק בבניית מותגים שיווק ומדיה, הגיש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק לא שגרתית למפלגת "יחד" בראשות אלי ישי, אשר לא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות.

על פי הנטען בבקשה, אשר הוגשה על ידי עוה"ד נדב לב ואופיר וייסבן, מפלגת "יחד" אשר התקשרה עם משרד הפרסום בהסכם שירותים ליצירת קמפיין לבחירות 2015, חייבת לו 50 אלף שקל (בצרוף מע"מ). לפי הנטען, עוד לפני הבחירות, כשפנו ממשרד הפרסום על מנת לקבל את התמורה, הם נתקלו "בטענות של לך ושוב". לאחר איחור של חודש ניתנה להם המחאה אשר לא כובדה על ידי הבנק – תחילה בשל בעיה טכנית ובהמשך בשל אי-כיסוי מספיק.

"עד למועד זה, לא פרעה המשיבה את חובה למבקשת, העומד כאמור על סך של 50 אלף שקל בצירוף מע"מ, זאת למרות שהיא ממשיכה לעשות שימוש אף כיום בחומרים שהופקו עבורה לרבות פרסומם במדיה שונה", נכתב בבקשה. משרד הפרסום טוען כי "הדרך הראויה היחידה של החברה להסדיר את חובותיה, היא באופן שבו יינתן צו פירוק למשיבה וחובותיה ייפרעו על פי סדרי הנשיה".

ישי, לפני חודשייםצילום: מוטי מילרוד

הבעיות הכספיות של אלי ישי נחשפו בסוף השבוע על ידי שמעון איפרגן באתר מאקו.

במקביל, הוגשה בקשה למינוי מפרק זמני, כשלפי הנטען חובותיה של מפלגת יחד הם כ-11 מיליון שקל, ובאחרונה החלה במהלך נואש של קבלת תרומות מצדדים שלישיים. "בהינתן, כי בכירי המשיבה (מר אלי ישי, יוני שטבון ואחרים) ערבו באופן אישי רק לחלק מחובות המשיבה, קיים צורך דחוף, כי ימונה גורם אשר יוודא כי חלוקת תמורות ו/או נכסי החברה, נעשית באופן שוויוני, בהתאם לסדרי הנשיה, ועל פי דין", נכתב בבקשה.

עוד נכתב בבקשה כי "קיים חשש ממשי וכבד, כי נכסיה של המשיבה מוברחים לצדדים שלישיים. בין היתר, ועל פי פרסומים, עולה כי מר אלי ישי הודיע שימכור דירה בבעלותו לשם פירעון חובות, וכן עולה כי המשיבה ו/או מי מטעמה מארגנים כנסי התרמה לצורך התמודדות עם החובות. מנגד, אין כל בטוחה לכך, כי הכסף ימצא את דרכו לפירעון חובותיה של המשיבה על פי דין, וקיים חשש כבד, כי כספים אלו, אם יתקבלו, ישמשו בראש ובראשונה לפירעון חובות למקורבים ו/או לנושים האוחזים בערבות אישית של מי ממנהלי ובכירי המשיבה".

עוה"ד נדב לב ואופיר וייסבן המייצגים את משרד הפרסום רספקט מסרו: "הבקשה הוגשה כמוצא אחרון לאחר שניתנו אין ספור הזדמנויות למפלגה ולעומדים בראשה לפרוע את החוב. אנו תקווה כי מר אלי ישי ימצא את הדרך הנכונה והראויה לפרוע את חובות המפלגה על פי דין."

מקורב לאלי ישי מסר ל-TheMarker כי "ישי עושה לילות כימים על מנת להחזיר את החובות. יש מפלגות שעדיין לא שלמו חובות מהבחירות הקודמות. ישי עוסק בהשגת תרומות במטרה להגיע להסדר חובות".

ממפלגת יחד נמסר: "תמוה בעינינו כי חברת ריספקט בוחרת להגיש בקשה לפירוק המפלגה, מאחר וידוע לה שפירוק המפלגה לא יאפשר את תשלום החוב אליה ואף לא לספקים אחרים. מתקבל הרושם כי חברת ריספקט מבקשת לעשות מסע יחסי ציבור לקידום האינטרסים האישיים שלה. מוטב תעשה חברת ריספקט אם תמשוך את בקשתה לאלתר ובכך תמנע פגיעה לעשרות ספקים ועובדים.

"זאת ועוד חברת ריספקט הייתה מהחברות הראשונות אליהן פנינו לשם תשלום החוב. כידוע להם, יש מחלוקת לגבי גובה החוב ותחשיב העלות. לצערנו בחרה חברת ריספקט להיענות בשלילה להצעה הכספית שהוצעה לה לתשלום החוב ומסרבת להפגש עמנו בניגוד לכל שאר הספקים. בין השורות יצוין כי דרישתה הכספית של חברת ריספקט אינו עולה בקנה אחד עם הצעת המחיר המפורטת אותה שלחו. התנהגות זו מעלה תהיות לגבי השאלות: האם חפצה חברת ריספקט בקבלת הסכום המגיע לה ו/או האם בעלי אינטרס עומדים אחרי התנהלותה התמוהה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker