רוצים להילחם בחרם? חזקו את פרטנר

מי שנוטש את פרטנר על רקע דברי מנכ"ל אורנג' העולמית הוא טיפש ■ נראה שפרטנר, בעל כורחה, תוביל את חזית המאבק בחרם

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר טייג

טיפש מי שנוטש את פרטנר בגלל התמיכה של מנכ"ל אורנג' העולמית בחרם על ישראל. אם מישהו רוצה להביע את התנגדותו לחרם ואת סלידתו מהדברים של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן ריצ'רד, עליו דווקא להצטרף לפרטנר - ולא לנטוש את החברה שמוצאת עצמה כרגע בחזית המאבק כנגד החרם.

אם אורנג' העולמית לא תחזור בה מדבריו של המנכ"ל, צפויה פרטנר להוביל מאבק משפטי כנגד החברה הצרפתית פראנס טלקום. לפרטנר יש קייס חזק כנגד אורנג', כך שתביעה שכזו עשויה להוציא מכיסה של פראנס טלקום, הבעלים של מותג אורנג', מיליונים רבים. רוצים לפגוע באורנג' העולמית? חזקו את פרטנר.

יש להבין כי המניע העיקרי של פראנס טלקום הוא עסקי. מנכ"ל החברה דיבר במסיבת עיתונאים במצרים, כאשר המטרה העיקרית הייתה להרחיב את דריסת הרגל של אורנג' במדינה. החברה פעילה מחוץ לצרפת בארצות רבות במזרח התיכון ובאפריקה, וביניהן ירדן, מצרים וטוניסיה. כנראה שהמנכ"ל ריצ'רד חשב שחרם על ישראל זה טוב לביזנס - הרי אין לפראנס טלקום שום חשיפה לישראל. היא מעולם לא החזיקה במניות פרטנר, וכאשר ניסתה בשנת 2005 להשתתף בהפרטת בזק, היא לא קיבלה אישור לכך מגופי הביטחון.

מערכת היחסים של פרטנר עם פראנס טלקום נכפתה עליה לאחר שהאצ'יסון, הבעלים הקודם של פרטנר, מכר את מותג אורנג' לפראנס טלקום. במסגרת ההסכם בין החברות, פרטנר משלמת לפראנס טלקום תמלוגים עבור השימוש במותג. מעבר לכך, אין בין החברות קשר עסקי. על פי הדיווחים של פרטנר, לחברה יש זכות שימוש במותג אורנג' כל עוד היא עומדת בתנאי החוזה שלה מול פראנס טלקום. המשמעות היא שפראנס טלקום לא תוכל לשלול ממנה את השימוש במותג על רקע הטייה פוליטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker