מרכיבים ממשלה |

אריה דרעי מוותר על משרד הפנים: ימונה לשר הכלכלה, הרווחה והדתות

יו"ר ש"ס עדיין דורש להנהיג מע"מ של 1% על מוצרי מזון יסוד

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

יו"ר ש"ס, ח"כ , מוותר על משרד הפנים - כך הודיע הבוקר דרעי בראיון לירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל. המשמעות היא שדרעי צפוי להתמנות כשר כלכלה שיחזיק גם בתיק הרווחה והדתות.

דרעי דורש עדיין להנהיג מע"מ של 1% על מוצרי מזון יסוד. בהסכם הקואליציוני בין כולנו לליכוד נקבע כי ועדה בהשתתפות שר האוצר המיועד משה כחלון ושר הכלכלה המיועד אריה דרעי תחליט בכך.

אריה דרעיצילום: תומר אפלבאום

כשר הכלכלה יוכל דרעי, שהורשע בעבירות שוחד ונידון למאסר, למנות שופטים בבין הדין לעבודה. כי על פי חוק, שופטים בישראל ממונים ב. כשמדובר בבתי הדין לעבודה, קובע תיקון 10 לחוק מ-1984 "יהיו חברי הממשלה בוועדת הבחירה שר המשפטים ושר התעשייה המסחר והתעסוקה", או בשמו החדש - שר הכלכלה.

כך נוצר מצב שהעבריין המורשע דרעי, שישב בכלא, יהיה האיש שיישב בוועדה למינוי שופטים ונשיאי בית הדין לעבודה. אם יישב בוועדה, הוא יפגוש בה עוד משתתפת מרכזית - נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, שהרשיעה אותו בדין ושלחה אותו לכלא בכהונתה כשופטת בית המשפט המחוזי.

כשר הכלכלה דרעי יהיה גם זה שימנה את שני נציגי הציבור שיושבים לצדו של כל שופט בבית הדין לעבודה. בעוד מינוי שופטים הוא מקצועי מאוד, הרי שבחירת נציג הציבור פתוחה בפני קהל רחב יותר של מועמדים, ואינה עוברת את אותה ביקורת קפדנית שמינוי שופטים עובר, מה שמותיר לשר הממונה שיקול דעת רחב. תיאורטית כמובן, מדובר בכר נרחב למינוי אנשים שהשר חפץ בייקרם. דרעי עצמו לא יכול היה להתמנות לנציג ציבור בבית הדין לעבודה - תיקון 43 מ-2014 קובע כי נציג ציבור לא יהיה אדם שהורשע בעבירה פלילית חמורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker