הדובר, הרל"ש, המנכ"ל והיועצת - הכירו את הכוורת המתחדשת של לשכת נתניהו

ראש הממשלה מגבש מחדש את הצוות שילווה אותו במשרד ראש הממשלה, ומחפש מועמדים חדשים לחלק מהתפקידים

צבי זרחיה
צבי זרחיה

יואב הורוביץ מועמד לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה

יואב הורוביץ צילום: עופר וקנין

הורוביץ, מנכ"ל חברת ההשכרה והליסינג אוויס, צפוי לתפוס את מקומו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, שהודיע על פרישתו לפני ארבעה חודשים אך התבקש על ידי נתניהו להישאר בתפקידו עד אחרי הבחירות. נתניהו הציע את התפקיד לחשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, אך היא סירבה. הורוביץ מייצג את נתניהו במשא ומתן הקואליציוני. הוא גם חבר הוועד המנהל של רשות השידור, שניסה לקדם את יישום הרפורמה הקודמת ברשות.

אביחי מנדלבליט מזכיר הממשלה

אביחי מנדלבליטצילום: דודו בכר

מנדלבליט מונה למזכיר הממשלה בקדנציה הקודמת של נתניהו, ולפי הערכות יישאר בתפקידו. בעבר היה הפרקליט הצבאי הראשי.

דוד שרן מנהל לשכת ראש הממשלה

דוד שרן צילום: תומר אפלבאום

מנהל הלשכה בארבעת החודשים האחרונים. לפי הערכות, יישאר בתפקיד גם בממשלה הבאה. שרן ניהל את הלשכה לבדו בתקופת הבחירות, וזכה להערכה. שרן הוא סגן אלוף במילואים, ונמנה על אנשי נתניהו מתחילת שנות ה-90. ב-2013-2009 היה ראש המטה של יובל שטייניץ כשהיה שר האוצר. שרן כיהן כמזכיר קצא"א, וכשנקרא לסייע לנתניהו לפני כמה חודשים, יצא לשנת חופשה ללא תשלום.

בועז סטמבלר / אורן הלמן

בועז סטמבלרצילום: עופר וקנין

מועמדים לתפקיד ראש מערך ההסברה והתקשורת.

בעקבות פרישתו של לירן דן לאחר כ– 3.5 שנים בתפקיד, נפגש נתניהו עם אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, והציע לו לעמוד בראש מערך ההסברה והתקשורת. גם בועז סטמבלר, ששימש הדובר הכלכלי של קמפיין הליכוד בבחירות האחרונות, מוזכר כמועמד למשרה. סטמבלר היה בעבר דובר האוצר, וקודם לכן עבד בחברת החדשות של ערוץ 2, והיה גם עורך המהדורה המרכזית. נתניהו טרם החליט מי יאייש את המשרה.

יוסי כהן

אורן הלמן צילום: אוליבייה פיטוסי
היועץ לביטחון לאומי, יוסי כהןצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש המועצה לביטחון לאומי. ימשיך בתפקיד, שבו התחיל לכהן ב 2013.

שלמה פילבר

פילבר שימש ראש מטה הבחירות של נתניהו. בעבר היה ראש המטה שלו, בעת שנתניהו שימש כראש האופוזיציה. פילבר נחשב איש אמונו של נתניהו, ומוזכר כמועמד לקבל משרה בלשכתו.

דני דיין

דני דיין צילום: אליהו הרשקוביץ

מועמד לתפקיד ראש הסגל. לשעבר מזכיר מועצת יש"ע, התמודד על מקום ברשימת הבית היהודי ולבסוף פרש מהרשימה. שמו מוזכר כעת כמועמד לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה.

פרח לרנר יועצת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת

פרח לרנר

מלווה את נתניהו מתחילת כהונתו ב-2009 ,וצפויה להישאר בתפקידה. לרנר היא כיום היועצת הוותיקה ביותר בלשכה. היא מנווטת את עבודת הקואליציה בהתאם להחלטות ראש הממשלה, ומשמשת למעשה נציגתו בבית המחוקקים.

לרנר נחשבת אשת מקצוע שזוכה להערכה רבה. היא משמשת גם נציגת ראש הממשלה בוועדת השרים לחקיקה, שבה היא מוודאת שהממשלה תאשר או תפסול את הצעות החוק בהתאם למדיניותו.

איל זמיר

אייל זמירצילום: עמית שאבי

המזכיר הצבאי. האלוף זמיר ימשיך בתפקידו כמזכיר הצבאי עד ספטמבר 2015 , אז יחליף את האלוף סמי תורג'מן כמפקד פיקוד הדרום.

ארי הרו

ארי הרו צילום: מרק ישראל סלם

היה ראש הסגל של נתניהו עד לפני כמה חודשים, והצטרף לצוות מסע הבחירות שלו. לא ברור אם יחזור לתפקיד בלשכה. הרו היה יועץ לקשרי חוץ של נתניהו ב-2007 ומנהל לשכתו כשהיה יו"ר האופוזיציה ובהמשך ראש הממשלה ב-2010-2007.

ב-2013-2010 הרו הקים וניהל חברת ייעוץ בינלאומית. מקורות במשרד ראש הממשלה הודיעו לפני שלושה חודשים כי עם כניסתו לתפקיד בינואר 2014 מכר הרו את החברה שבבעלותו, אך בסוף 2014 בוטל חוזה המכירה - מה שהיה עלול ליצור שינוי בהסדר למניעת ניגוד עניינים מול משרד ראש הממשלה, והרו הודיע על סיום תפקידו.

מקורבים ויועצים

דוד שמרון

דוד שמרוןצילום: דניאל בר און

עורך דינם הפרטי של שרה ובנימין נתניהו. שמרון הוא איש אמונו של נתניהו ומבאי ביתו. הוא נמנה עם צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד, הכולל גם את הורוביץ ואת חברי הכנסת זאב אלקין ויריב לוין.

שמרון הגן על נתניהו בראיונות לכלי התקשורת, למשל על חשבון המים בווילה של משפחת נתניהו בקיסריה. שותפו במשרד עורכי הדין הירושלמי שמרון, מלכו, פרסקי ושות' הוא עו"ד יצחק מלכו, המרכז כיום את הטיפול בסוגיה הפלסטינית.

ניר חפץ

ניר חפץ צילום: בר און

העיתונאי לשעבר שימש מנהל הקמפיין של הליכוד במערכת הבחירות, והגן על נתניהו בכלי התקשורת, בין היתר בסוגיית מני נפתלי.

קודם לכן שימש דוברו של נתניהו בפריימריס על ראשות הליכוד, ובמקביל ייעץ לשרה נתניהו במסגרת ההליכים המשפטיים של עובדי מעון ראש הממשלה נגדה. בתחילת כהונתו של נתניהו ב-2010 היה חפץ ראש מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה. בעבר היה עורך בכיר ב"ידיעות אחרונות" ועורך "מעריב".

נתן אשל

תן אשלצילום: אמיל סלמן

לשעבר מנהל לשכת נתניהו. פרש ב-2012 במסגרת עסקת טיעון, לאחר שהודה ב"צילום לא מקובל" של עובדת לשכה והתחייב לא לעבוד יותר בשירות המדינה. מקורב מאוד לבני הזוג נתניהו, ובעבר סייע לנתניהו במגעים מול מפלגות אחרות.

אשל תבע בתחילת השנה כ-850 אלף שקל דמי תיווך מהזרוע הבינלאומית של מקורות, בגין עסקה שאירגן לחברה במקסיקו. בית משפט השלום בתל אביב חייב באחרונה את מקורות לשלם לו את הסכום.

רון דרמר

רון דרמרצילום: אוליבייה פיטוסי

אחרי בחירות 2013 מינה נתניהו את דרמר לשגריר בארה"ב כמינוי פוליטי. מאז בואו לוושינגטון ממשיך דרמר לייעץ לנתניהו בשורה ארוכה של נושאים, ומגיע לשם כך תכופות לישראל. בדצמבר 2014 התבטא בראיון לתקשורת האמריקאית בזכות מועמדות נתניהו לראשות הממשלה, למרות הנחיות מפורשות של נציבות שירות המדינה. דרמר אף היה מעורב, יחד עם בכירי המפלגה הרפובליקנית, בהזמנה שנשלחה לראש הממשלה לנאום בפני הקונגרס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker