נתניהו אישר: שר האוצר הבא - משה כחלון

כולנו תובעת להכפיף את רשות מקרקעי ישראל למשרד האוצר ולקבל תיקים כלכליים בכירים ■ ליברמן ימשיך להחזיק בתיק החוץ

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר כולנו, משה כחלון, סיכמו הערב שכחלון יהיה שר האוצר בממשלה החדשה שיקים נתניהו. נתניהו הזמין הערב את כחלון לפגישה שבה סיכמו השניים את הדברים. לדברי הצדדים, הפגישה היתה באווירה טובה.

במהלך המו"מ שיחל בין המפלגות נידונו התפקידים שיינתנו לנציגי כולנו. כולנו תובעת להכפיף את רשות מקרקעי ישראל לידי שר האוצר כחלון. כמו כן, תובעת כולנו לקבל תיקים כלכליים בכירים, כמו השיכון.

מחר בערב צפוי הנשיא ראובן ריבלין להטיל על נתיהו את הסמכות להרכבת הממשלה. כבר בימים הקרובים יחלו צוותי המו"מ של הליכוד ושל המפלגות המומעדות להרכיב את הקואליציה לנהל מו"מ על קווי היסוד וחלוקת התיקים.

משה כחלוןצילום: דודו בכר

כמו כן, נתניהו הציע ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, את תיק החינוך. בנט תבע את תיק הביטחון או את תיק החוץ. בתיק החוץ ימשיך להחזיק יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. לפי המסתמן, סופה לנדבר תמשיך לכהן כשרת הקליטה גם בממשלה הבאה, כאשר למשרה זו הוזכרה כמועמדת גם חברת המפלגה אורלי לוי-אבקסיס.

הבנקים והנדל"ן על הכוונת של כחלון

במערכת הבחירות הנוכחית הירבה כחלון לדבר על יוקר המחיה. לכולנו יש מצע מפורט המקל להבין מהן תוכניותיה. שני מגזרים שבהם כחלון שואף לשחזר את הצלחתו בענף הסלולר הם ענף הנדל"ן וענף הבנקאות. לדבריו, בכוונתו לפעול לפתרון בעיית הדיור ובדרך לפרק את רשות מקרקעי ישראל.

במצע מכריזה המפלגה כי היא תיישם את תוכנית "דירה נטו" שתקצר את שרשרת הייצור לבניית דירה בישראל, תשחרר חסמים תשתיתיים וביורוקרטיים לבניית  250 אלף דירות, תכפיף את כל הרשויות בענף הדיור תחת גורם אפקטיבי קטיבי אחד, תבזר את הכוח המונופוליסטי לאורך שרשרת הייצור ותוזיל את שוק השכירות בישראל. כחלון מצהיר כי יילחם במונופולים הגדולים ויפחית את הרווחים הגדולים של מערכת הבנקאות הריכוזית בישראל, בין היתר באמצעות חיזוק הבנקים הקטנים והפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים. בעיצומה של מערכת הבחירות הצהיר כחלון כי יפעל להטלת מס ירושה של 20%-25% על ירושות של יותר מ-10 מיליון שקל.

בתחום המזון מבטיחה כולנו להגביר את התחרות בשוק המזון, הן לגבי יצרנים והן לגבי רשתות שיווק. בתחום האנרגיה מבטיחה המפלגה לבטל את מונופול הגז הטבעי באמצעות יישום החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים, ולבצע רפורמה במשק החשמל שתכלול הגברת תחרותיות במקטע היצור ואספקת החשמל, את הבטחת יציבותה של החברה ויישום התייעלות בחברת החשמל - לרבות בכוח אדם.

בתחום החיסכון הפנסיוני שואפת המפלגה לנתק את הקשר בין עמלות הסוכנים לדמי הניהול, ליצור חופש בחירת סוכן פנסיוני לשכירים במקומות העבודה, לחוקק חוק שינתק את הקשר הכפוי של העובד עם מנהל ההסדרים שנבחר על ידי המעביד ולהגביר את השקיפות בדוחות הנשלחים לחוסכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker