כחלון תוקף את לפיד: "ישב במשרד האוצר ולא עשה כלום"

יו"ר מפלגת כולנו נגד הרצוג ונתניהו: "את יוקר המחיה לא פותרים בקונגרס או במינכן. אהיה שר האוצר החברתי הראשון של מדינת ישראל"

צבי זרחיה

"אני אהיה שר האוצר החברתי הראשון של מדינת ישראל. את יוקר המחייה לא פותרים בקונגרס וגם לא במינכן" כך אמר היום יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, בכנס של המרכז להעצמת האזרח באוניברסיטת תל אביב. כחלון התייחס לבעיות הריכוזיות מהם סובל המשק בישראלי ואמר: "נתניהו ולפיד מכירים את כל הבעיות של הריכוזיות. הבעיה היא שאף אחד מהם לא רצה לטפל בבעיות ולא רצה לריב עם אף אחד".

לדבריו, "כל פעם שהיה שר לא מתאים, אז השר סבל והציבור סבל. יאיר לפיד ישב במשרד האוצר ולא עשה כלום, שטייניץ הכיר את כל הבעיות ובחר להתעלם. אני אהיה שר האוצר החברתי הראשון של מדינת ישראל. פעם ראשונה שיהיה שר אוצר שיבין באמת את המצוקות והחברתיות.

"שואלים אותי למה לא הצטרפת למפלגות אחרות? כל ראש מפלגה שיבוא ויגיד שהוא מוכן להילחם בבנקים, במונופולים וביוקר המחיה באמת אנחנו נצטרף אליו. את יוקר המחיה לא פותרים לא בקונגרס ולא במינכן - את יוקר המחיה פותרים פה. בירושלים, בתל אביב, בנתניה ובחיפה. אנשים הגיעו לתפקידים בכירים ופשוט לא עשו כלום. מעניין למה אף אחד לא רוצה את משרד האוצר. איילת שקד רוצה את התיק לביטחון פנים, איווט רוצה את משרד הביטחון. משרד האוצר? נשלח כבר את כחלון להילחם".

עוד אמר כחלון כי "מפלגת כולנו קמה לטפל ביוקר המחיה, בצמצום הפערים החברתיים והדיור. אנחנו משלמים 30% יותר ממדינות אחרות בגלל שיש מונופולים, טייקונים וקבוצות אינטרס ובעיקר בגלל שלאף אחד לא אכפת".

צילום: דודו בכר

לדבריו, "הפערים החברתיים הולכים ונפתחים בצעדי ענק. ילד שההורים שלו חלשים – הגורל שלו ידוע מראש. לא תמצאו את מה שהיה ילד רעב על מגרש המסדרים של קורס טייס. זה לא פייר, זה לא הוגן זה לא מוסרי וזה לא צודק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker