מפלגת כולנו: יומני פגישות של חברי כנסת יהיו חשופים ושקופים לציבור

עם זאת, במפלגה לא הצהירו על תמיכה בפרסום לציבור של הצהרות ההון של חברי הכנסת

צבי זרחיה

יומני הפגישות של חברי הכנסת יהיו שקופים וחשופים לציבור, כך מציעה מפלגת כולנו במצעה שיפורסם בימים הקרובים. בין הצעדים להגברת אימון הציבור בנבחרים מציעים במפלגה כי נבחרי ציבור יחויבו לסטנדרטים של טוהר מידות הכוללים שקיפות ומניעת ניגוד עניינים בביצוע מחויבותם לציבור.

במפלגת כולנו מכריזים כי יפעלו לשקיפות מלאה של החלטות שלטוניות והעברות תקציביות, במקביל לאכיפה מוגברת כנגד שחיתות שלטונית וכן יפעלו להחמרת האכיפה והענישה על גילויי שחיתות בשירות הציבורי, הן כלפי נבחרי ציבור והן כלפי בעלי תפקידים.

עוד מוצע להעניק שקיפות מלאה של החלטות שלטוניות והעברות תקציביות, במקביל לאכיפה מוגברת כנגד שחיתות שלטונית. כמו כן, מוצע לחייב את נבחרי ציבור בפרסום דו"ח שנתי פתוח לציבור על פעילותם הציבורית.

במפלגה אומרים כי "רבים בישראל חשים שהמדינה מנותקת. שהשלטון עניינו השלטון בלבד. בעוד שתפקידה של הממשלה הוא קודם כל לשרת את האזרח, המצב שנוצר הוא שמדד אמון האזרחים בממשלה וכפועל יוצא במערכות הציבוריות - הינו נמוך מאד. הבסיס לכל שינוי, רפורמה, תוכנית או מדיניות הוא מנהיגות ציבורית אמיצה נחושה ואמינה. בלעדיה, לא ניתן ליזום, לבצע, ליישם, לתקן ולשפר למען האזרח. נפעל לקיום מנהיגות אמיצה ונחרצת, הפועלת בשקיפות ובנקיון כפיים. מפלגת כולנו תעמיד את טובת האזרח לפני טובתם הפוליטית של נבחרי הציבור".

יו"ר כולנו, משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

עם זאת, במפלגה לא הצהירו על תמיכה בפרסום לציבור של הצהרות ההון של חברי הכנסת. יו"ר המפלגה משה כחלון הבטיח לפרסם בקרוב את הצהרת ההון שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker