כמה יעלו יועצי נתניהו למפלגת הליכוד בתקופת הבחירות?

ראש הממשלה מבקש למנות ליועץ את שלמה פילבר, לשעבר ראש מועצת יש"ע, בעלות של כ-300 אלף שקל עבור חודשיים של עבודה ■ 
עלות העסקתו של יועץ התקשורת ניר חפץ, לשעבר ראש מטה ההסברה של נתניהו, מוערכת במאות אלפי שקלים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עלות כמה מהיועצים במטה הבחירות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפויה להגיע לכמיליון שקל עבור כמה חודשי עבודה - כך מעריכים בכירים במפלגה, המותחים ביקורת על העלות הגבוהה ומספרם הרב של היועצים לנתניהו.

נתניהו מבקש למנות את שלמה פילבר, לשעבר ראש מועצת יש"ע שעבד עמו בעבר, כיועץ מיוחד - ולפי הערכות עלות העסקתו תגיע לכ–300 אלף שקל עבור עבודה של כחודשיים. בנוסף, שכר נתניהו את יועץ התקשורת ניר חפץ כדי שיעמוד בראש מטה ההסברה שלו. לפי הערכות במפלגה, עלות העסקתו תגיע אף היא לכמה מאות אלפי שקלים עבור כמה חודשי עבודה בלבד. חפץ גם שימש ב–2010 ראש מטה ההסברה של נתניהו כראש הממשלה, ופרש. בנוסף, הוא משמש בשנה האחרונה כדובר של משפחת נתניהו ומייצג את שרה נתניהו.

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: עמוס בן גרשום לע"מ

אתמול הודיע מטה הבחירות של הליכוד על צירופו של העיתונאי לשעבר, בועז סטמבלר, למטה הבחירות. סטמבלר יהיה אחראי על הקשר עם התקשורת הכלכלית. הוא שימש כדובר משרד האוצר, ופרש מהתפקיד בתקופת כהונתו של יאיר לפיד כשר אוצר. בנוסף, היה עורך התוכנית הכלכלית בערוץ 2. לפי הערכות בליכוד, סטמבלר צפוי לקבל כ–59 אלף שקלים מהמפלגה עבור חודשיים של עבודה.

שלשום הודיע הליכוד על צירופו של שדר הרדיו, דידי הררי, כיועץ בכיר לקמפיין המפלגה. דובר נוסף במטה הבחירות של הליכוד הוא עופר גולן, ששכרו יגיע לפי הערכות לכ–23 אלף שקלים בחודש. יועץ נוסף שעובד עם הליכוד בבחירות הוא רמי יהודיחה, שעמד בראש פרסום lead מקבוצת אדלר־חומסקי. בליכוד מעריכים כי המשרד יקבל כמה מיליוני שקלים.

ניר חפץ, בתוכנית "שש עם". צילום מסך

מבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי, תבע אתמול מנתניהו לקבל את כל החוזים עם היועצים. גורמים בליכוד טענו אמש כי קיים אי־סדר במטה הבחירות של המפלגה, וחוסר תיאום בין יועצים ודוברים. לדבריהם, אנשים מתמנים לתפקידים בלי בקרה מספקת, בלא דיון במזכירות הליכוד ומבלי להציג מסגרות תקציביות.

בנוסף על כך, שרים בליכוד מחו על כך שנתניהו מנהל את קמפיין המפלגה לבדו, והם אף העירו לו על כך בישיבת שרי הליכוד בתחילת השבוע. נתניהו השיב כי גם במפלגות אחרות כמו יש עתיד, הבית היהודי והעבודה, ראשי המפלגות הם הבולטים בקמפיין.

דידי הרריצילום: מוטי קמחי

תקציב הבחירות של המפלגה הוא 30 מיליון שקל, והוא מבוסס על מימון הבחירות שיקבל הליכוד לפי 23 מנדטים. אם הליכוד יקבל פחות מנדטים, קיים חשש שהוא יסיים את מערכת הבחירות בגירעון תקציבי, שאותו יאלץ לממן ממימון המפלגות השוטף.

בימים האחרונים עזבו את מטה הליכוד יואב צור, לשעבר עורך "מעריב" ששימש יועץ אסטרטגי, וברק סרי, שאמור היה להיות דוברו האישי של נתניהו. גם היועצת לדוברי השפה הרוסית, דינה ליבסטר, עזבה לאחרונה.

בתוך כך, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, קנס אתמול את נתניהו והליכוד ב–5,000 שקל. ג'ובראן קיבל את עתירת התנועה לאיכות השלטון ומפלגת יש עתיד למתן צו מניעה לסרטון שפורסם במוצאי שבת ברשת מטעם הליכוד — מכיוון שבסרטון "בוימו ילדים בגן בהתנהגות לא ראויה, כשראש הממשלה מופיע על תקן גננת". ג'ובראן מתח ביקורת על השימוש בילדים, ואמר כי הסרטון מפר את האיסור בעניין שיתוף ילדים בתשדירי תעמולה.

טרם נמסרה התייחסותם של הליכוד או של ניר חפץ לטענות, עם זאת גורמים בליכוד טענו כי סרי וליבסקר לא הועסקו כלל במטה הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker