עיתונאי ערוץ 10: אנשי יאיר לפיד דחפו אותי, ומנעו ממני לצלם ראיון

מאבק פיזי התפתח היום בין צוותו של לפיד ועיתונאי התוכנית "הכל כלול" בערוץ 10, אורי קואל, שבסך הכל ניסה לשאול את הח"כ מספר שאלות - אך הטלפון שלו, שמשמש גם כמצלמה, נחטף מידיו

טלי חרותי-סובר

העיתונאי אורי קואל, מערוץ 10, נשלח היום (ג') בצהריים מטעם התוכנית "הכל כלול" לשאול את שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, מספר שאלות. קואל חיכה ללפיד בכניסה להרצאה שהעניק באוניברסיטת תל אביב.

"ניגשתי אליו עם האייפון, שמשמש מכשיר הקלטה ומצלמה, וכשהוא עמד להיכנס והצגתי את עצמי - נחסמתי על ידי אנשי הצוות שלו", מספר קואל ומוסיף, "החלטתי לחכות לו, וכשלפיד יצא, אחרי כשעה, שוב הזדהיתי בפניו והתחלתי לשאול שאלות - בין היתר על הדירה הנוספת שלו בתל אביב".

יאיר לפידצילום: מוטי מילרוד

לטענת קואל, "אחת מנשות הצוות של לפיד הניחה לי יד על הכתף, ודחפה אותי באופן מוזר. היא חסמה אותי פיזית. אני הקפדתי לא לגעת בה בשום צורה, ושאלתי: "ח"כ לפיד מה יש לך להגיד למעמד הביניים, שטוענים שלמרות הצהרותיך - הם עדיין הפרה החולבת של ישראל? כאשר באותו הזמן חברת צוות אחרת ניסתה לחטוף לי את הטלפון מהיד - היא מנסה לחטוף ואני מחזיק, היא מנסה ואני מחזיק".

"בושה, ככה לא מתנהגים, נדווח עליך לגולן יוכפז"

קואל ממשיך ומספר כי "בסופו של דבר, בעודי מצלם - היא חטפה לי את הטלפון מהיד והחלה לרדת במדרגות, כשהטלפון שלי בידה ואני הולך אחריה ומבקש שתשיב לי אותו. בשלב מסוים שמתי את היד על הטלפון שלי ומשכתי אותו בחזרה, כשהיא ממשיכה להחזיק אותו ומסננת: בושה, ככה לא מתנהגים, נדווח עליך לגולן יוכפז".

"אני לא עיתונאי מאתמול", אומר קואל ומוסיף, "שירתתי בגלי צה"ל שלוש שנים ואני יודע איך הדברים עובדים. אפשר לעשות הרבה דברים - לעמוד מולי, להגיד ללפיד לא לדבר איתי, אבל באיזה עולם את מניחה עלי יד, דוחפת וחוטפת לי את הטלפון הנייד שלי? נכון, לא מדובר בראיון חברי ונחמד, אבל ראיון בהפתעה הוא ראיון לגיטימי ומקובל. לקחת לעיתונאי את הטלפון - זה כמו לקחת לצלם את המצלמה"

מישהו התנצל בפניך על התקרית?

"לא".

מיש עתיד נמסר כי "הכתב המדובר עקב אחרי מר לפיד באופן מטרידני שעבר כל גבול אתי-עיתונאי, ולא שעה לבקשות חוזרות ונשנות של אנשי הצוות אשר ביקשו ממנו להפסיק להטרידו. הכתב אף עקב אחריו לשירותים. אנו מצרים על ההתנהלות המכוערת של הכתב ושל התוכנית, אשר לא עולה בקנה אחד עם הסטנדרטים המקצועיים והמוסריים של הערוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker