לפיד: "נשנה את כללי המשחק - בקרוב נציג חבילת חוקים אגרסיבית למלחמה בשחיתות"

"על השלטון הישראלי השתלטו קבוצות של אינטרסנטים", כך טוען יו"ר יש עתיד - והוא נותן דוגמאות

צבי זרחיה

"בשבועות הקרובים אנחנו נציג חבילה נרחבת של חקיקה אגרסיבית שנועדה להילחם בשחיתות. חוקי שקיפות, החמרת ענישה, שינוי כללי משחק. החבילה הזו תעצור את השחיתות שפשטה בכל המפלגות. זוהי שעת חירום, וצריכה לצאת מפה קריאה ברורה ונחרצת: מושחתים נמאסתם!" - כך אמר הבוקר יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, בכנס של המבקרים הפנימיים.

לפיד מחה על כך שהשחיתות באה על חשבון האזרח בישראל, על חשבון הקשישים ועל חשבון הילדים: "במשך שנים התנהל בישראל משחק לא הוגן. על השלטון הישראלי השתלטו קבוצות של אינטרסנטים - נציגי המתנחלים, פעילי המפלגות החרדיות, חברי המרכז של הליכוד והעבודה, העסקנים של ישראל ביתנו והבית היהודי, הוועדים הגדולים, ה'מאכערים' לסוגיהם. כל אלה קיבלו עדיפות בחלוקת המשאבים של החברה הישראלית. שזו דרך יפה לקרוא לזה שלקחו את כספי המסים של הציבור וחילקו אותם למי שהיה הכי קרוב לצלחת".

יאיר לפידצילום: מוטי מילרוד

לפיד המשיך ואמר כי "תשאלו את נתניהו ובנט למה הם העדיפו להעביר 300 מיליון שקל לכבישים לעוקף יצהר ותפוח ולמרכז מורשת בשומרון במקום לתת לעוד 300 אלף ילדים - עוד שלוש שכבות גיל בכל הארץ - להשתתף בקייטנות של משרד החינוך. תשאלו את השר משה (בוגי) יעלון למה הוא העדיף להעביר 70 מיליון שקל לגבעה ליד בית אל, במקום למצוא את המימון להמשיך ולשמור על תושבי עוטף עזה. תשאלו את השר אורי אריאל על עשרות דירות הדיור הציבורי שהוא ניסה למכור במכירת חיסול לחברים שלו, בלי מכרז. תשאלו את השר נפתלי בנט למה מ-400 מיליון השקל שהשקענו בקידום בניית מעונות יום לפעוטות הוא לקח 35%, יותר משליש, ושם הכל במועצה איזורית אחת באיזור הבחירה שלו, המועצה האזורית שומרון? תשאלו את פאינה קירשנבאום, למה, לפי החשדות, היא עשתה לכאורה סיבוב על הכסף שהיה מיועד לאזרחי ישראל. זה כל מה שמעניין אותם - לשרוד בתפקיד, לדאוג למקורבים, לחלק את הג'ובים לחברי המרכז, לדאוג לוועדים שיבואו להצביע להם עם אוטובוסים. הפוליטיקה מבחינתם אמורה לשרת אותם. לא הם את הציבור".

לפיד הוסיף כי "'יש עתיד' היא לא חלק מהשיטה. לא גדלנו בשום מפלגה, לא היינו עסקנים עשרים שנה, אין לנו מקורבים שצריך לדאוג להם. הדבר היחיד שמעסיק אותנו זה לתקן את המדינה. זו הסיבה שיכולנו להילחם נגד משכורות הבכירים בבנקים, או נגד המינויים הפוליטיים בחברות הממשלתיות. זו הסיבה שדאגנו קודם כל לניצולי שואה ולמערכת החינוך, ולא לקבלני קולות או לראשי סניפים. במהלך השנה ושמונת החודשים שהיינו בממשלה הצלחנו לכפות על נתניהו לצמצם את גודל הממשלה, להבטיח שהממשלה הבאה לא תמנה יותר מ-18 שרים ולבטל את השרים בלי תיק. 'יש עתיד' היתה המפלגה היחידה שהצביעה נגד המטוס הפרטי שנתניהו קנה לעצמו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker