ניסן Vs סתיו

סלומניסקי ושפיר תוקפים זה את זה

הסרטון של סלומינסקי מלווה במוסיקה קלסית מסרטי צ'רלי צ'פלין עם הכותרת "כשעושים לטובת ארץ ישראל ועם ישראל כל מילה מיותרת" ■ שפיר כתבה "רוצים שניסן מוועדת הכספים יתקשר אליכם? תשכחו מזה"

צבי זרחיה

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), וח"כ סתיו שפיר (עבודה) העלו לרשת סרטונים שבהם הם תוקפים זה את זה וכל זאת לקראת הפריימריס במפלגת העבודה שיערכו מחר (יום ג') וב"הבית היהודי" מחרתיים (יום ד').

סלומינסקי הפיק סרטון אילם עם הכותרת "כשעושים לטובת ארץ ישראל ועם ישראל כל מילה מיותרת", ואילו שפיר כתבה "רוצים שניסן מוועדת הכספים יתקשר אליכם? תשכחו מזה". סלומניסקי קורא לסרטו "על עשייה ומעשיות" והוא מלווה במוסיקה קלסית מסרטי צ'רלי צ'פלין ובו מוצגות הצבעות למען "חיזוק עולם התורה", "רווחה" "בטחון מתיישבים בשטחים" פריפריה ועוד. בסרטון נראית הסדרנית מוציאה מאולם הוועדה את ח"כ שפיר עם הכותרת "שפיר מחפשת כותרת בתקשורת". הסרטון מסתיים בכותרת "תכלס מעשים ולא דיבורים".

הסדרנית מוציאה את סתיו שפיר מוועדת הכספיםצילום: אמיל סלמן

שפיר מצידה קובעת כי "התשדיר הבא מבוסס על תשדיר שכמעט קרה באמת". בתשדיר הדומה לתשדיר של "מפעל הפיס" על אריאלה, מוצג סלומינסקי כמי שמתקשר לחטיבה להתיישבות ומבשר למשיבה כי הוועדה אישרה עוד כסף. הבחורה מהחטיבה להתיישבות פורצת בשמחה ואומרת שאין כבר מה לעשות עם מאות המיליונים. לפי הסרטון הכסף מיועד בעצם למועצת יש"ע. גם בתשדיר של שפיר היא נראית תוקפת את סלומינסקי ולבסוף מוצאת על ידי הסדרנית מאולם הוועדה. שפיר אומרת בתשדיר כי "הכסף שמחלק ניסן לעמותות פרטיות של הבית היהודי או לחברים בהתנחלויות זה לא הכסף שלו, אלא שלנו. הציבור עובד כל כך קשה עבור כל שקל. אני החלטתי לשם לזה סוף". כאן מכריז הקריין: "סתיו שפיר שומרת על הכסף שלנו".

עכשיו נשאלת השאלה עד כמה הסרטונים הללו, כמו גם ההתכתשויות בין השנים בוועדת הכספים, יסייעו להם בפריימריס כל אחד במפלגתו?

הסרט של סלומינסקי

הסרט של שפיר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker